I Vy můžete pomoci I Vy můžete pomoci
dárcovský účet č. 4289681369/0800
Navigace Facebook

Využití výtvarných technik v jihlavském Krizovém centru

/ Archiv aktualit / Pavel Tvrdík

V jihlavském Krizovém centru používáme při práci s dětmi i dospělými rozmanitou škálu kreativních technik, mezi něž patří mimo jiné i techniky výtvarné (např. malování nejrůznějších témat, koláže, modelování, aj.). K čemu je to ale dobré? O to se s námi podělí psycholožka PhDr. Daniela Haubertová, která je ve své práci používá velmi ráda.

„Zejména v průběhu dlouhodobější práce s klienty se někdy hodí podívat se na jejich problém i jinak než jenom prostřednictvím vyřčených slov. V takových případech zadávám například nejrůznější osobní koláže či možnost namalovat nebo jinak ztvárnit svoje emoce, pro které se někdy jen stěží hledají slova.

Nejedná se přitom pouze o práci s dětmi. Naopak i dospělí někdy ocení, když se mohou o sobě nebo svých trápeních dovědět něco, co je dosud nenapadlo. A právě k tomu slouží práce s nejrůznějšími artefakty, které vytvoří.

Vznikat mohou nejenom v průběhu terapeutické hodiny, ale někteří klienti na svých dílech pracují ve svém volném čase doma a svá díla na hodinu přinášejí. Díky tomu zůstávají v kontaktu s terapeutickým procesem nejenom na dané hodině v KC, ale také ve svém volném čase.“

PhDr. Daniela Haubertová
Kateřina Leličová, DiS.