I Vy můžete pomoci I Vy můžete pomoci
dárcovský účet č. 4289681369/0800
Navigace Facebook

Vyhledat pomoc krizového interventa není ostuda!

/ Aktuality

Je toho na vás moc? Nejste v pohodě? Prožíváte složitou situaci? Máte pocit, že nevíte, jakou cestou se v životě vydat? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ANO, je na čase vyhledat pomoc.

Hlavním úkolem krizového interventa je klienta stabilizovat a soustředit se na problém tady a teď. Klienti se na nás často obrací v situaci, kterou potřebují momentálně, nejlépe hned vyřešit.

Vzhledem k objednacím lhůtám psychologů, terapeutů či rodinných poraden, které jsou tři měsíce i déle, je pozice krizového interventa nezbytná téměř v každé sociální službě. Práce interventa v našich krizových centrech je cíleně poskytována ihned. Později může být klient dle potřeby předán do péče psychologa či terapeuta, jeho problém je již ale z počátku ošetřen a klient nepřechází do jeho péče v tak hlukové krizi, jako kdyby čekal na pomoc delší dobu.

Pomoc krizového interventa můžete využít při zhoršení Vašeho duševního či tělesného onemocnění, pokud prožijete šok, zažijete tragickou událost nebo i v jiných těžkých životních situacích či rozhodnutích např. vztahy, studia či zaměstnání.

V poslední době jsou naše služby často kontaktovány ošetřujícími lékaři z dětských oddělení nemocnic, od soudů, ze sociálních oborů měst či učitelů základních a středních škol. Problémy se týkají těch nejvíc zranitelných klientů, a to jsou děti. Krizová intervence u dětí vyžaduje citlivý přístup vzhledem k jejich vývojovým potřebám. Rozhovor musí být veden empaticky a se schopností se adaptovat na jejich úroveň komunikace a porozumění.

Pokud se zrovna necítíte na osobní schůzku, můžete využít i možnosti telefonické krizové intervence. Na těchto linkách sedí vždy vyškolení oborníci, kteří Vám poskytnout okamžitou intervenci a pomohou Vám situaci řešit. Nejčastěji se na tuto linku obracejí lidé se sebevražednými myšlenkami, týraní senioři či děti, které vyrůstají v nepříznivých rodinných podmínkách.

 

Bc. Michaela Báčová
krizová interventka