I Vy můžete pomoci I Vy můžete pomoci
dárcovský účet č. 4289681369/0800
Navigace Facebook

Ukliďme svět, ukliďme Česko! na podzim 2020

/ Archiv aktualit / Centrum J. J. Pestalozziho

Desítky tisíc dobrovolníků vyrazí již tuto sobotu (19. září 2020) na úklid po nepořádných turistech. Akce proběhne již potřetí při Celosvětovém úklidovém dni, který se koná ve více než 150 zemích.

Letos jeho hlavním tématem jsou cigaretové nedopalky, které se rozkládají v přírodě zhruba 15 roků. “V současné epidemiologické situaci nechceme nikoho nabádat k jejich sbírání, spíše je naším cílem na problém s odhazováním nedopalků poukázat a napomoci změnit zlozvyk některých kuřáků,” říká Miroslav Kubásek, národní koordinátor Celosvětového úklidového dne pro Českou republiku.

Dobrovolníci, kteří by se rozhodli spojit úklid s víkendovým výletem do přírody, mohou zdarma přenocovat na některém z 50 kempovacích míst projektu www.BezKempu.cz a pomoci uklidit jejich okolí. Ostatním stačí si vybrat z interaktivní mapy na https://www.uklidmecesko.cz/map/, kde naleznou zhruba 950 míst po celé ČR, na kterých se lze k akci připojit. Každý uklizený kousek odpadu se počítá, přidejte se k nám v sobotu 19. září, nebo třeba v některém z pozdějších podzimních termínů.

» pokračování tiskové zprávy