I Vy můžete pomoci I Vy můžete pomoci
dárcovský účet č. 4289681369/0800
Navigace Instagram Facebook

Ukliďme svět, ukliďme Česko! na podzim 2019

/ Archiv aktualit

V pořadí již druhý Celosvětový úklidový den (World Cleanup day) proběhne letos v sobotu 21. září 2019. V tento den dobrovolníci na celé zeměkouli vyrazí uklidit nepořádek z lesů, řek, pláží a ulic. V České republice bude v sobotu 21. září probíhat na 400 úklidů, další dvě stovky akcí pak proběhnou v ostatní podzimní dny.

Na spoustě míst připravili organizátoři úklidových akcí jako poděkování dobrovolníkům také doprovodný program. Největší akce se bude konat v Brně v rámci Noci otevřených dveří v SAKO Brno. Kromě exkurzí do provozu zařízení pro energetické využívání odpadů se návštěvníci mohou těšit na desítku recyklačních infostánků, či světelnou show. Pomyslnou třešničkou na dortu pak bude obhajoba mistrovského titulu ve skocích do plastu v podání profesionálů z Kaskadéři s.r.o.

Přijďte nám pomoci uklidit po turistické sezóně a užít si babího léta v přírodě. Místa konání akcí naleznete v mapě úklidů na https://www.uklidmecesko.cz/map/. Odpadky se z našich lesů či měst samy neuklidí, proto děkujeme všem, kteří pomáhají, dodávají na závěr organizátoři akce z Českého svazu ochránců přírody a spolku Ukliďme Česko.

» pokračování tiskové zprávy