I Vy můžete pomoci I Vy můžete pomoci
dárcovský účet č. 4289681369/0800
Navigace Instagram Facebook

Proč nás podporují? TEST

Děkujeme, že stejně jako my cítíte potřebu pomáhat.

nadace

 

firmy

Mgr. Petra Jačková

kreativec a marketér

Centrum J. J. Pestalozziho podporuji již několik let a to tak, že jsem si nastavila konkrétní částku, kterou posílám každý měsíc, protože takto mi to dává největší smysl a je to něco s čím mohou pravidelně počítat. Znám také lidi, kteří v centru pracují a mají mou plnou důvěru a nesmírně si jejich práce vážím. Když jsem si vybírala, koho podpořit, hodně jsem řešila, že se velmi často podporují děti, ale už se moc neřeší, co s nimi bude dál. A jelikož pracuji pro Pragulic, tak vím, jaký je život lidí na ulici a jaké životní příběhy vedou k tomu, že lidé na ulici končí. Jako největší přínos centra vidím, že může zmenšit riziko, že lidé, kteří jsou na hraně ulice, tam neskončí. A je už vlastně jedno, jestli důvodem je dětství v dětském domově a následná neschopnost se zařadit do normálního života či násilí v rodině, závislosti či nějaká mezní událost v životě člověka. Díky Centru je možné zmírnit dopady těchto okolností, podat pomocnou ruku a zařadit rizikové skupiny zpět do “normálního” života. A to je skvělé jak z celospolečenského a ekonomického hlediska, tak hlavně z toho lidského. Držím palce v dalším fungování a přeji mnoho dalších pravidelných podporovatelů.

 

Ing. Pavel Šotola

radní Pardubického kraje pro sociální věci a neziskový sektor

Uplynulý rok byl pro celou společnost zátěžovým obdobím, které vyvstalo v souvislosti s pandemií koronaviru. Vzhledem k vládním restrikcím byli rodiny i jednotlivci nuceni na tato nařízení reagovat a fungovat v nestandardním režimu, což bylo v mnoha případech příčinou stresových situací a následných psychických vypětí a vztahových třenic. A právě toto období potvrdilo a zdůraznilo potřebnost zkušených odborníků, kteří dokážou reagovat na nové společenské problémy a erudovaně pomoci především dětem či mladým dospělým, kteří mají problémy ve vztazích a nemají oporu v rodině. A nejen jim, ale i celým rodinám, které se ocitly v krizi a mají snahu své problémy řešit. V tomto ohledu dobře zafungovala možnost komunikace s klienty přes sociální sítě a zapojení se do tematických platforem. To vše je odrazem schopnosti a velké profesionality managementu Centra J. J. Pestalozziho hledat nové způsoby řízení a kreativity zaměstnanců rozvíjet jednotlivé služby. Oceňuji a vážím si veškerého úsilí, které pracovníci Centra J. J. Pestalozziho vkládají do své práce a pomáhají tak ohroženým lidem pojmenovávat problémy a nacházet zdroje k jejich řešení.

 

MVDr. Martina Šmídlová

jednatelka dopravně–logistické společnosti Šmídl

Měla jsem tu možnost osobně navštívit Centrum J. J. Pestalozziho, o.p.s. Byla jsem mile překvapena prostředím, lidmi, nadšením z jejich práce. Práce zaměstnanců a dobrovolníků zabývajících se touto činností mě hřeje u srdce. Musíme si uvědomit, že se v nelehké životní situaci může ocitnout kdokoliv z nás nebo z našich blízkých a je potřeba těmto sociálním skupinám pomáhat. Životní příběhy některých klientů azylového centra mě dost zasáhly a člověk si uvědomí, že životní priority mohou být zcela odlišné a je jednoznačně velmi důležité, za jakých podmínek vyrůstáme. Naše spolupráce je poměrně mladá, spolupracujeme od roku 2020. Ale věřím, že bude pokračovat, neboť nám tyto sociální projekty dávají smysl. V letošním roce jsme vzhledem k událostem, které se odehrávají na Ukrajině, požádali organizaci Centrum J. J. Pestalozziho o pomoc se zajišťováním přechodného ubytování pro rodinu našeho ukrajinského řidiče. Pomoc byla rychlá a profesionální, moc za ní děkujeme.

 

Mgr. Vítězslav Schrek, MBA

hejtman Kraje Vysočina

Úmrtí blízkého člověka, vážná nemoc, manželský rozchod, ztráta zaměstnání, dluhy, problémy s dětmi, mnohdy náhlé a nečekané situace, které mohou vstoupit každému z nás do dosud spokojeného života. Pokud v danou chvíli nenajdeme dost sil, abychom situaci zvládli a dokázali ji sami překonat, často postačí podpora rodiny či přátel. Někdy je však situace natolik složitá a traumatizující, že se bez odborné pomoci neobejdeme. Přesně za tímto účelem v Kraji Vysočina funguje Krizové centrum Jihlava, jehož zřizovatelem je Centrum J. J. Pestalozziho. Tým odborníků je zde připraven pomoct, poskytnout krizovou intervenci, krátkodobou terapii či jiné psychologické a sociální poradenství. Samozřejmostí je lidský přístup, důvěra, bezpečné prostředí. To vše s cílem naučit děti, dospělé či seniory situací projít, zvládnout ji a postupně se zase postavit na vlastní nohy. Vážím si takové komplexní odborné pomoci Krizového centra Jihlava a považuji za smysluplné tyto služby z úrovně kraje podporovat.