Dne 07. 05. 2026 jsme se zúčastnili síťovacího setkání zaměřeného na podporu duševního zdraví dětí a mládeže, které se uskutečnilo na Gymnáziu v Žamberku. Setkáním nás prováděla psycholožka Kathryn Williams z organizace Nevypusť duši, která se stará o propojení organizací a odborníků v oblasti duševního zdraví.
V rámci setkání jsme se potkali se zástupci sociálních služeb působících na Žamberecku, dále základních a středních škol z okolí a školských poradenských zařízení. Součástí setkání byl také zajímavý workshop “Jak podpořit psychickou odolnost”.
Děkujeme za pozvání. Vnímáme, že propojování lidí a organizací je dnes velmi důležité – přispívá k lepší orientaci v možnostech jednotlivých aktérů, kteří se dané problematice věnují, a zároveň zvyšuje efektivitu cílené pomoci.
Mgr. Sabina Hortlíková
vedoucí Za KC Žamberk
