I Vy můžete pomoci I Vy můžete pomoci
dárcovský účet č. 4289681369/0800
Navigace Facebook

Mgr. Terezie Sverdlinová, ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem

/ Řekli o nás / Centrum J. J. Pestalozziho

Děkuji za příležitost podělit se o zkušenost z dosavadní letité spolupráce s Centrem J. J. Pestalozziho, o.p.s. Kde začít a jak nejlépe o ní psát? Prostřednictvím příběhů podpory, neboť ty mají dle mého soudu největší výpovědní hodnotu. Za více než 10 let spolupráce jsme jich společně podpořili spoustu a mnoha lidským životům tak mohli společně dopsat šťastnější konce. Jako třeba Jirkovi.

Jirkovi bylo skoro 9 let, ale jeho slovní zásoba tomu neodpovídala. Nedokázal skloňovat či dokonce pojmenovat některé předměty. Individuální konzultace probíhaly zpočátku 2x v týdnu po 30 minutách, skupinové aktivity 1x v týdnu. V době jarního přerušení školní docházky bylo zřejmé, že maminka si s Jirkovou školní látkou nevěděla rady a také nemohla zajistit výuku online. Konzultace tak byly navýšeny na nejméně hodinu denně pět dní v týdnu a nahradily částečně domácí výuku. Po návratu do školy dostal Jirka od třídní učitelky pochvalu za zvládání školních povinností a píli během domácí přípravy a 1. třídu dokončil s vyznamenáním. I maminka dokázala uzpůsobit denní režim školním povinnostem a při psaní úkolů se Jirkovi věnuje mnohem více, obzvláště v českém jazyce a psaní, kde potřebuje větší dohled.

Za Nadaci Terezy Maxové dětem děkuji celému týmu Centra J. J. Pestalozziho za profesionální, lidskou, laskavou a oddanou práci pro zlepšení životní situace mnoha rodin a dětí.

 

Mgr. Terezie Sverdlinová
ředitelka Nadace Terezy Maxové dětem