I Vy můžete pomoci I Vy můžete pomoci
dárcovský účet č. 4289681369/0800
Navigace Facebook

Eva Sipékiová, nová posila týmu Krizového centra v Jihlavě

/ Archiv aktualit / Centrum J. J. Pestalozziho

Práce v Krizovém centru je pestrá, naplňující, ale zároveň někdy náročná. Klade tak vysoké požadavky na zaměstnance. Jsme vděční za to, že tým KC je stabilní a při výběru nových kolegů klademe důraz na to, aby nový člověk měl nejen patřičnou odbornost, ale byl také týmový hráč a dobře do týmu zapadl.

Od ledna 2022 má Krizové centrum Jihlava novou kolegyni. Je jí Eva Sipékiová a pracuje zde na pozici terapeutky. Díky ní máme více kapacit pro klienty vyžadující terapeutickou podporu. Hned od počátku má plné ruce práce, do týmu zapadla skvěle a my bychom Vám ji teď rádi malinko představili v krátkém rozhovoru:

 

Evičko, v jihlavském krizáči pracuješ čtvrtým měsícem, co Tě na této práci nejvíce překvapilo ?

Ačkoliv jsem to už tušila, tak mě překvapila celkově atmosféra plná důvěry, podpory, starosti a péče o klienty, ale i o vztahy mezi námi terapeuty. Dál mě překvapilo, že lidí, kterých se na nás obrací je opravdu hodně a že k těm obvyklým starostem přibyly začátkem roku i ty spojené s válkou nebo doléhající důsledky spojené s pandemií. To by mě ještě před pár lety nenapadlo.

 

 Jak jsi se vlastně dostala k terapeutické práci ?

K práci v pomáhajících profesích jsem tíhla už od základní školy, ale cestu k vysněné práci jsem měla plnou odboček. Terapeutický výcvik jsem začala nejdříve kvůli seberozvoji a pak pokračovala dál již s tím cílem stát se terapeutkou. Vyslyšela jsem tedy svoje niterné přání být v práci prospěšná jiným lidem a zároveň se dál vzdělávat a rozvíjet i sama sebe.

 

 S jakými tématy v rámci terapie nejraději pracuješ a proč?

To je těžká otázka, asi žádné téma nepreferuji ani nezamítám. Spíš bych řekla, že nejraději pracuji s těmi klienty, kteří chtějí, jen si zrovna teď neví rady. Pracujeme na věci společně, vidíme pokroky i když třeba úplně ty nejmenší, to je pak hezká práce.

 

Co bys vzkázala lidem, kteří se dlouho rozhodují vstoupit do terapie?

Chápu, že mohou mít obavy nebo nějaké zábrany terapii absolvovat. Kdo ví, na jakou bábu narazí, že ano. Ale má to smysl, určitě má. Jsem o tom bytostně přesvědčená. Můžete dát na recenze nebo také nemusíte, každému totiž sedne někdo jiný. Osobní sympatie jsou podle mě moc důležité, terapeut může pomoci hlavně v tom případě, pokud mu budete důvěřovat.