I Vy můžete pomoci I Vy můžete pomoci
dárcovský účet č. 4289681369/0800
Navigace Instagram Facebook

Suchý únor je více než jen měsíc bez alkoholu

/ Aktuality

Suchý únor se stal v České republice zavedenou tradicí, která přesahuje rámec pouhého odříkání si alkoholu po dobu jednoho měsíce. Tato iniciativa má za cíl upozornit na problematiku nadměrné konzumace alkoholu, podpořit zdravý životní styl a zároveň nabídnout příležitost k osobnímu rozvoji a překonávání vlastních limitů. 

Co je to Suchý únor?

Suchý únor je  měsíční výzva, během které se účastníci zavazují zcela abstinovat od alkoholu. Ať už jsou jejich motivy jakékoli – zlepšení zdraví, zvýšení energie, zvědavost nebo podpora dobré věci – každý účastník přispívá k většímu povědomí o zodpovědném pití.

Proč se účastnit Suchého února?

  • Zlepšené zdraví
    Alkohol má negativní dopad na mnoho orgánů v těle. Měsíc bez alkoholu umožňuje tělu se regenerovat a zlepšit celkové zdraví.
  • Pomáhá psychice
    Alkohol může ovlivňovat náladu a spánek. Suchý únor může přispět ke zlepšení psychické pohody a zvýšení sebedůvěry.
  • Osobní rozvoj
    Zvládnutí měsíční abstence je výzvou, která posiluje vůli a sebekázeň.
  • Společenský dopad
    Suchý únor je příležitostí k otevřené diskuzi o konzumaci alkoholu a může inspirovat i ostatní k přemýšlení o svém vztahu k alkoholu.

 Jak se zapojit?

Zapojit se do Suchého února je jednoduché. Stačí se rozhodnout, že během února nebudete pít alkohol a případně se registrovat na stránkách kampaně Suchej únor. Můžete se zapojit individuálně nebo s přáteli a kolegy.

Suchý únor má pozitivní dopady nejen na jednotlivce, ale i na celou společnost. Díky této kampani se zvyšuje povědomí o problematice nadměrné konzumace alkoholu, podporuje se prevence a léčba závislostí a vytváří se pozitivní tlak na změnu společenských norem.

Suchý únor není jen o odříkání, ale i o osobním růstu a zodpovědnosti za své zdraví. Pokud zvažujete, zda se do této výzvy zapojit, neváhejte a vyzkoušejte to. Možná vás překvapí, jak pozitivní změny můžete zažít. Sušme spolu!

 

Mgr. Milan Štorek
terapeut KC Chrudim