PODPOŘTE NÁS PODPOŘTE NÁS Navigace Facebook

Rok 2021 v Poradenském centru pro děti a mládež

/ Archiv aktualit / Centrum J. J. Pestalozziho

Poradenské centrum je službou ambulantní i terénní. V roce 2021 tomu nebylo jinak. I přes nepříznivou situaci jsme dojížděli do zařízení v Pardubickém a Královehradeckém kraji a v kraji Vysočina.

Rok 2021 v kostce:

  • celkem 95 klientů – 79 do 18 let a 16 nad 18 let
  • 794 setkání s klienty
  • 1931 hodin konzultací
  • najeto celkem 8615 kilometrů za klienty
  • proběhlo 8 víkendových sociálně terapeutických pobytů (komunitních a skupinových)

Situace nám znemožnila organizovat téměř všechny skupinové aktivity, oproti tomu se u našich klientů projevil zvýšený zájem o individuální konzultace. Od praktických témat se jejich zájem posunul více k osobním tématům – ve větší míře jsme řešili deprese, pocit odcizení, nejistotu, sebepoškozování, narušené vztahy, závislosti a obavy z budoucnosti. I v roce 2021 probíhala nejen osobní setkání, ale služby jsme poskytovali i prostřednictvím internetu a telefonu.

V uplynulém roce jsme si dali záležet na rozvoji služby. Probíhalo vzdělávání pracovníků,  nakoupili jsme potřebné pomůcky k naší práci a novým vybavením jsme zpříjemnili prostory pro naše klienty. Rozšířili jsme pro klienty možnost komunikace i na dalších sociálních sítích, což nám pomohlo čelit stanoveným opatřením a zůstat s nimi v bližším kontaktu. Stali jsme se součástí platformy Do dospělosti a podíleli jsme se na tvorbě průvodce „Společně po svých“.

I v roce 2022 jsme tu pro děti a mladé dospělé, kterým nabízíme pomoc v jejich nelehkých životních situacích. 

tým Poradenského centra Chrudim