PODPOŘTE NÁS PODPOŘTE NÁS Navigace Facebook

Nadační fond Albert podpořil projekt "Naděje pro dětské duše"

/ Aktuality / Centrum J. J. Pestalozziho

Touto cestou velmi děkujeme Nadačnímu fondu Albert, jehož prostřednictvím získalo Krizové centrum Chrudim finanční obnos ve výši 60.000,- Kč na projekt „Naděje pro dětské duše“.

 

Projekt cílí na děti a dospívající, jež se potýkají s psychickými problémy. Od 1.1.2023 do dnes  (21.3.2023) jsme zajistili pomoc 120 nezletilým dětem. Za rok 2022 jsme pomohli 223 nezletilým dětem.

Statistické údaje zřetelně poukazují na extrémní nárůst dětí, jež jsou v péči krizového centra. Problémy dětí jsou velmi naléhavé. Mnohdy jde o nakumulované potíže. Často řešíme neutěšené vztahy dětí s rodiči, s vrstevníky, v kolektivu, problémy ve škole, pocity méněcennosti, nedostačivosti, depresivní stavy, ztrátu chuti žít, sebevražedné myšlenky, sebepoškozování apod.

Jsme rádi, že díky projektu můžeme mít v týmu dětského terapeuta, který může dětskou duši „ošetřit“ nejen krátkodobě, ale jeho pomoc může být i dlouhodobější a hlubší.

Velké poděkování patří všem zákazníkům Albertu, kteří vhozením žetonu do hlasovacích boxů či on-line hlasováním vyjádřili svou podporu našemu projektu. 

 

Mgr. Lenka Svobodová
Krizové centrum Chrudim