I Vy můžete pomoci I Vy můžete pomoci
dárcovský účet č. 4289681369/0800
Navigace Facebook

Mgr. Jan Tourek, radní Kraje Vysočina

/ Řekli o nás

Je mi ctí, že se mohu zhostit úvodního slova k výroční zprávě Centra J. J. Pestalozziho, které v našem kraji provozuje Krizové centrum Jihlava.

Tato organizace je jednou z těch, které nám na Vysočině pomáhají vytvářet velice pevnou a rozsáhlou síť služeb pro rodinu a seniory. Snažíme se, aby nám mezi jednotlivými vlákny „nepropadl“ nikdo, kdo nějakou sociální službu potřebuje.

Začínáme už s prevencí u těch fungujících rodin a aktivních seniorů, kteří zdánlivě pomoc nepotřebují. My však potřebujeme, aby na případné nepříznivé situace a problémy byli připraveni a v těžkých chvílích věděli, co mají dělat a kam se mají obrátit. Musí vědět, že pokud v dané chvíli nenajdou
dost sil, aby situaci zvládli a dokázali ji sami překonat, jsou tu odborníci, na které se mohou obrátit. A těmi jsou zajisté i zaměstnanci Krizového centra Jihlava, kteří jsou připraveni poskytnout krizovou intervenci, krátkodobou terapii či jiné psychologické či sociální poradenství. Jejich práce si velice vážím a jsem rád, že je máme v našem krajském týmu sociálních služeb.

Mgr. Jan Tourek
radní Kraje Vysočina pro sociální oblast