PODPOŘTE NÁS PODPOŘTE NÁS Navigace Facebook

Krizové centrum Chrudim pořádá odbornou mezioborovou konferenci

/ Aktuality / Centrum J. J. Pestalozziho


Datum 10.10.2023 je pro nás speciální. Rozhodli jsme se v tento den uspořádat odbornou mezioborovou konferenci, která poukáže na problematiku dětí a mládeže v dnešní době z pohledu odborníků pohybující se v oblasti sociální, školské i zdravotnické.

Bude se jednat o sondu do duše mladého člověka, kterou prozkoumáme ze všech stran, včetně působení rodičovského přístupu na leckdy křehkou psychiku. I proto jsme konferenci nazvali tak trochu metaforicky „Cesta do hlubin dětské duše“, která je mnohdy nevyzpytatelná.

Za naše krizové centrum vám představíme naši práci, zaměříme se zejména na práci dětského psychologa a terapeuta, včetně rodinných mediací. Dále zazní příspěvky od školního psychologa či dětského psychiatra. Posluchače neochudíme ani o pohled orgánu sociálně-právní ochrany dětí a poradenského centra, kde se zajímavě prolíná oblast sociální a školní. Konferenci budou uzavírat předsedkyně asociace poskytovatelů krizových center a pracovišť linek důvěry, které svými příspěvky vnesou do konference celorepublikový pohled.

Jsme zvyklí pracovat s těžkými tématy a ty se po celou dobu konference ponesou. Přesto jsme připraveni a o to se snažíme i v naší práci s klienty pojmout celou konferenci s jistou lehkostí. Aby posluchači po konferenci odcházeli s nadějí, že všechny potíže mají řešení a hlavně každá práce všech jednotlivců v pomáhajících profesích má i přes všelijaké nezdary a útrapy obrovský smysl.

Přihlášky na konferenci, prosím, zasílejte přes tento formulář.

 

Mgr. Lenka Svobodová
Krizové centrum Chrudim