PODPOŘTE NÁS PODPOŘTE NÁS Navigace Facebook

JihlavaCity.cz: V Jihlavě je nově otevřené Krizové centrum. Pomůže v těžkých situacích. I násilníkům

/ Tiskové zprávy / Centrum J. J. Pestalozziho

Krizové centrum je nová sociální služba pro Vysočinu otevřená od nového roku. Pomůže každému bez rozdílu věku se všemi nelehkými životními potížemi a navíc také násilníkům. Postará se o ně sociální pracovnice i psycholožka.

FOTO: www.sociveci.cz

Pro všechny, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, nabízí bezplatnou pomoc Krizové centrum. To je otevřené od začátku letošního roku na Štefánikově náměstí 2 ve druhém patře.

„Otevření krizového centra je důležitou událostí pro obyvatele Jihlavy, ale i celé Vysočiny. Tato služba zde dlouho chyběla,“ uvedla sociální pracovnice Tereza Vágnerová.

Na Vysočině již pro pomoc lidem s problémy funguje Bílý kruh bezpečí či Intervenční centrum. Krizové centrum však přichází s novinkou. „Na rozdíl od těchto služeb dlouhodobě pracujeme také s agresory,“ přiblížil ředitel Centra J. J. Pestalozziho, které službu Krizového centra otevírá, Pavel Tvrdík.

Těžkou situací pro člověka může být například vztahový či rodinný problém, nebo také potíže ve škole, v práci, finanční problémy, strach či různé pocity ohrožení a obavy.

Pomoc, o kterou se postarají v současnosti sociální pracovnice, psycholožka a krizová interventka, jde využít i anonymně. „V budoucnu plánujeme rozšíření týmu – posílení úvazku psychologa a rozšíření týmu o právníka,“ dodala Tereza Vágnerová.

Autor: Vendula Šťávová

článek převzat z JihlavaCity.cz: http://www.jihlavacity.cz/