PODPOŘTE NÁS PODPOŘTE NÁS Navigace Facebook

Festival "Přijďte na koncert, pomůžete" přispěl KC v Jihlavě 104 tisíc Kč

/ Aktuality / Centrum J. J. Pestalozziho

Je za námi 21. ročník jednodenního festivalu Přijďte na koncert, pomůžete. Uskutečnil se v Jihlavě na letním kině tradičně první sobotu v září. Letos to vyšlo na 3. září. Pravidelnou benefici připravila opět agentura AlternativaPro a její dobrovolníci.

Návštěvníci si užili 10 hodin muziky, 13 kapel na dvou velkých pódiích a vystoupení taneční školy Nart Dance School. A jak prozradila promotérka koncertu Markéta Báťová – i letos se díky sponzorům a partnerům podařilo uhradit všechny náklady a dodala:

„Každoročně jsme společnými silami opět pomohli dobré věci. Tentokrát putoval celý výtěžek ze vstupného jihlavskému Krizovému centru. To poskytuje psychosociální služby uživatelům, kteří se ocitli v krizové situaci, jež naléhavě ohrožuje život, či významně snižuje jeho kvalitu a vyžaduje bezodkladné řešení.“ 

Na Jihlavsku bylo ten den spoustu velkých událostí, i přesto si Báťová výtěžek pochvaluje : „Výtěžek je naprosto úžasný, lidé jsou boží. Hrozně mě těší, že i přesto, kolik v okolí bylo krásných akcí, tak přišli právě na tu naši a díky tomu se podařilo vybrat nádherných 104.266 Kč, což je nejvyšší suma v historii této akce. A jsem za to opravdu šťastná. Protože to ukazuje na to, že to má smysl a dodává nám to další náboj do pořádání nového ročníku. A určitě budu moc ráda, když se zase za rok potkáme v krásných prostorách areálu letního kina, abychom opět spojili síly a podpořili a pomohli dalším organizacím a spolkům v Jihlavě.“

Peníze využije Krizové centrum Jihlava na provozní náklady, různé pomůcky pro klienty nebo i na školení svých pracovníků.

» pokračování tiskové zprávy