Archiv aktualit

06. 06. 2018

Radosti a strasti na cestě do samostatného života

Pracovníci našeho Poradenského centra pro děti a mládež se účastnili konference v Brně s názvem "Radosti a strasti na cestě do samostatného života" pořádané organizací JANUS. Konference se věnovala tématu odcházení dětí a mladých lidí z ústavní a pěstounské péče a zejména tomu, co jim v tomto období nejvíce chybí a co potřebují.

Poradenské centrum mělo možnost prezentovat svou službu, představit své aktivity a seznámit se blíže s dalšími odborníky a zajímavými lidmi z řad neziskových organizací, MPSV a státní správy, institucionální péče atd. Potvrdilo se nám, že činnost našeho centra je velice důležitá a prospěšná, děti odcházející z dětského domova potřebují mít někoho, na koho se mohou obrátit a my jsme tu pro ně, doprovázíme je jejich životem. 

 

 

 

 

 


31. 05. 2018

Motivační zamyšlení Milana Štorka, terapeuta Krizového centra

Někteří naši klienti mluví o tom, jak několik let chodili Štěpánkovou ulicí a až před nějakým časem si všimli cedule Krizové centrum. Všimli si cedule, až když řešili svůj vlastní problém. Další klienti hovoří o tom, že nejdříve jen chodili delší dobu kolem a až po čase se odhodlali zazvonit.

Nedávno jsem si v práci vyzkoušel posadit se na chodbě jako klient. Prohlížel jsem si interiér naší budovy, zahleděl se na stěny a dveře pracoven. Najednou jsem si připadal jako v čekárně u lékaře. Asi přirozeně, neboť máme tendenci přirovnávat nové situace těm, které známe, těm co jsme již zažili. Dovolím si tedy v článku zůstat u tohoto příměru.

U lékaře to známe všichni, tam se chodí, když nás bolí tělo a očekáváme, že se naše situace zlepší, doktor nám sdělí minimálně diagnózu, bude nás léčit nebo nás rovnou vyléčí. Nevím jak vy, ale já mám tendenci být u lékaře poddajným. Vzhlížím k lékaři jako odborníkovi, k tomu, který ví a zná. Nesnažím se mu moc odporovat (obzvláště, když má v rukávu spoustu latinský slov a ve skřínce hodně injekcí .-). Přijímám jeho způsob léčby, důvěřuji mu, že to se mnou myslí dobře. Pomyslně mu předávám zodpovědnost za své zdraví. Stejně to dle mého má u lékaře většina lidí...

» pokračování článku


16. 05. 2018

Přednáška v Azylovém domě

Dne 10. 5. 2018 se v Azylovém domě pro matky s dětmi v Chrudimi uskutečnila přednáška o psech s báječnými lidmi z Tesca v Chrudimi. Pro uživatele našeho domu a jejich děti to byla skvělá příležitost vyzkoušet si jak přistupovat k těmto krásným zvířatům, chránit se i podávat pamlsky.

Za celý tým AD děkujeme!

 

 

 

 


11. 05. 2018

TESCO - Vy rozhodujete, my pomáháme

Od středy 7.5.2018 mohou všichni zákazníci obchodních domů Tesco hlasovat pro vybrané dobročinné projekty. Hlasovací žeton získáte při nákupu na pokladně. I my máme 2 želízka v ohni. Dětskou hernu v Krizovém centru v Chrudimi a Dílnu ručních prací v Domě na půl cesty v Havlíčkově Brodě. V obou uvedených městech můžete svým hlasem pomoci dětem i mladým dospělým z dětských domovů.


KAŽDÝ ŽETON POMÁHÁ. Přidejte se.
DĚKUJEME

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


04. 05. 2018

Pracovní setkání

 

V Poradenském centru pro děti a mládež proběhlo minulý týden pracovní setkání s Andreou Šafařík Fridmanskou z organizace Vteřina poté. Řešily se možnosti spolupráce a podpory, protože společným cílem je zlepšení života dětí vyrůstajících v ústavní péči, zmírnění následků života mimo rodinu a podpora dalších forem péče o děti a mladé lidi.

 

 

 

V dubnu proběhlo zároveň i další pracovní setkání s organizací Lumos. "Jsme rádi, že jsme se propojili s touto mezinárodní organizací, domluvili se na spolupráci a společně budeme hledat možnosti další podpory dětí a mladých lidí, kteří mají zkušenost s ústavní výchovou nebo pěstounskou péčí", konstatovala vedoucí našeho Poradenského centra Bára Měrková.  

 


29. 04. 2018

Knoflíkový týden: Jaro 2018

 

Jarní část sbírky KNOFLÍKOVÝ TÝDEN 2018 přinesla krásných 

74.680 Kč

 

Děkujeme dárcům za jejich příspěvky. 

 

Akce proběhla ve dnech 16. - 20. dubna 2018 v Chrudimi, Jihlavě a Havlíčkově Brodě. Ve Svitavách se sbírka uskuteční ve dnech 18. až 22. června 2018. 

 

Děkujeme všem dobrovolníkům a partnerům za pomoc při organizaci sbírky.

 

» galerie k jarní části ročníku 2018

 

Partnery sbírky jsou: 


23. 04. 2018

Online mapa služeb krizové pomoci pro děti

 

Organizace NROS vytvořila v rámci programu Včasná pomoc dětem online mapu dostupných služeb krizové pomoci pro děti.

Jedná se o podpůrnou webovou stránku určenou pro děti, které hledají pomoc. Součástí stránky je sada ikon znázorňujících oblasti, ve kterých se děti nejčastěji setkávají s problémy. Každá ikona obsahuje konkrétní příklady problémů - ty jsou určeny dětem, které váhají, zda mají vyhledat pomoc. V mapě si pak děti mohou najít nejbližšího poskytovatele služeb krizové pomoci.

Mapa se nachází na odkazu https://krizovapomoc.vcasnapomocdetem.cz/


19. 04. 2018

Starosta Petr Řezníček podpořil naši sbírku


Starosta města Chrudimi Petr Řezníček patří k dárcům, kteří nikdy nezklamou. 

Na otázku, proč naši sbírku Knoflíkový týden podpořil, odpověděl:

"Přeji Centru Pestalozziho, aby jim KNOFLÍKY PRO ŠTĚSTÍ přinesly hodně štěstí v jejich práci". 

Děkujeme. 

 

Sbírka Knoflíkový týden probíhá od 16.-20.dubna. Výtěžek sbírky pomůže lidem v krizových situacích, dětem z dětských domovů a dalším klientům naší organizace.


17. 04. 2018

Módní návrhářka Kamila Vodochodská

Kamila Vodochodská je uznávanou módní návrhářkou a koučkou.

 

Je nám ctí, že patří k lidem, kteří naši práci a pomoc lidem v těžkých životních situacích podporují.

Přečtěte si, co o nás řekla:http://pestalozzi.cz/?p=rekli-o-nas-all.php


16. 04. 2018

Knoflíky pro štěstí pomohou lidem v krizi

V týdnu od 16. do 20. dubna bude možné v ulicích Havlíčkova Brodu, Chrudimi a Jihlavy potkat dobrovolníky v oranžových tričkách s logem Centra J. J. Pestalozziho.

Naše organizace pořádá již počtvrté Knoflíkový týden – sbírkovou akci. Výtěžek sbírky půjde přímo na pomoc lidem v těchto regionech a nerozptýlí se po celé republice. "Za svůj příspěvek může dárce získat knoflík pro štěstí.

Ty pro ně vyrobili klienti Domů na půl cesty," doplňují organizátoři z Centra J. J. Pestalozziho. Peníze ze sbírky jsou určeny na pomoc klientům organizace, konkrétně dětem z dětských domovů, obětem domácího násilí a lidem, kteří prožívají krizové období svého života.

Vše o sbírce a o tom, jak Centrum Pestalozziho funguje, je možné najít na www.pestalozzi.cz.

 

článek převzat z webových stránek Havlíčkobrodského deníku


13. 04. 2018

Když má pomáhání smysl


Nadační fond Albert podpořil naše PORADENSKÉ CENTRUM, aby dál mohlo pomáhat dětem z dětských domovů.

Skvělé je, že NF Albert zapojil do pomoci i své zaměstnance v obchodních domech a nabídnul jim možnost vidět, kdo a jak v jejich městě pomáhá.

Díky za podporu a zájem o nás a naši práci.


09. 04. 2018

Poděkování klubu OKO v Havlíčkově Brodě

Jako každý rok pořádá i letos naše organizace sbírku Knoflíkový týden. Sbírka proběhne v Havlíčkově Brodě a dalších městech ve dnech 16. – 20. dubna 2018. Účelem sbírky je získat finanční prostředky na pomoc lidem v akutní životní krizi.

Pomáhat s námi a podpořit tak dobrou věc se rozhodl i místní Klub OKO, který sídlí na Smetanově náměstí 30.

Děkujeme p. Balounovi, p. Sedlákovi a celému jejich týmu pracovníků za jejich podporu. Díky, že pomáháte s námi, vážíme si toho.

Mgr. Lenka Dlouhá, vedoucí Domu na půl cesty


06. 04. 2018

Podpořili jsme Kuře

 

Vedeme naše klienty k tomu, aby se sami podíleli na svém úspěchu. Proto se děti z našeho Poradenského centra přidaly k výzvě Pomozte dětem a zapojily se do Peříčkového týdne.

Děkujeme jim za skvělé nasazení a zájem.

Všem, kteří přispěli a podpořili tak organizace pomáhající ohroženým a znevýhodněným dětem, děkujeme za jejich podporu.

 

 

 


17. 03. 2018

I my podporujeme Peříčkový týden

Peříčkový týden je celorepubliková sbírková akce Pomozte dětem, která proběhne v týdnu od neděle 1. dubna 2018 do neděle 8. dubna 2018. Cílem této akce je zviditelnit sbírkový projekt Pomozte dětem a vybrat finanční příspěvky od dárců. 

Již třetím rokem vyrazí do ulic měst po celé České republice dobrovolníci se zapečetěnými kasičkami oblečení do žlutých triček s logem Kuřete a České televize z řad firemních partnerů, spolupracujících neziskových organizací a škol. Za minimální příspěvek 50 Kč do kasičky si od nich pořídíte originální peříčkovou brož.

Podpořit Peříčkový týden můžete hned online nákupem pírka.

Podívejte se také na seznam míst se sbírkovými kasičkami v předvelikonočním období.

Přečtěte si další informace o Peříčkovém týdnu.

Dejte svým známým vědět, že podporujete Peříčkový týden, úpravou své profilové fotky na Facebooku

a přidejte s k nám do naší události na Facebooku.


13. 03. 2018

Pracovní setkání neziskovek v oblasti krizové pomoci

 

Dne 7.3. se Mgr. Lenka Svobodová za organizaci zúčastnila pracovního setkání NNO v oblasti krizové pomoci. Setkání bylo pořádáno v Praze pod záštitou NROS.

Na setkání byly probírány aktivity směřující k založení střešní organizace pro oblast krizové pomoci dětem.


08. 03. 2018

Cochemská praxe u nás

Dne 2.3. se pracovnice Krizového centra Chrudim a Svitavy zúčastnily semináře v rámci cochemské praxe, který byl pořádán za podpory Pardubického kraje a pod záštitou 1. místopředsedkyně Senátu PČR Mgr. Miluše Horské a radního Pardubického kraje Ing. Pavla Šotoly.

Účelem semináře byla podpora etablování cochemské praxe na úrovni interdisciplinární spolupráce v rámci opatrovnického řízení. Mgr. Poláková, Mgr. Churavá a p. Nováková předávaly praktické informace a zkušenosti o tom, jak funguje cochem v Novém Jičíně.

Svůj příspěvek též měla JUDr. Soňa Soukupová, předsedkyně Okresního soudu v Chrudimi. Hovořila o etablování cochemské praxe přímo v Chrudimi, o spolupráci všech zainteresovaných stran a o možných úskalích.


Cochemská praxe je model interdisciplinární spolupráce profesí zapojených do řešení rodičovského konfliktu. Její název je odvozen od soudního okrsku města Cochem v německé spolkové zemi Porýní-Falcko, kde v devadesátých letech vznikla. Následně se tímto modelem inspirovaly některé další soudní okrsky v Německu a v posledních letech se povědomí o něm šíří i v České republice, a to zejména díky aktivitám Úřadu pro mezinárodněprávní ochranu dětí a neziskové organizace Cochem.cz. Od června 2016 začal Cochemskou praxi uplatňovat Okresní soud v Novém Jičíně a od roku 2017 v tomto modelu začne fungovat interdisciplinární spolupráce v soudním obvodě Okresního soudu v Mostě.

Zdroj: https://www.sancedetem.cz/cs/hledam-pomoc/deti-se-zdravotnim-postizenim/rodina-ditete-se-zdravotnim-postizenim/cochemska-praxe.shtml

 


27. 02. 2018

Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018 s Gabrielou Koukalovou

Dnem "D", kdy se v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko bude uklízet v celé republice, je letos sobota 7. dubna. Uklízet nepořádek v přírodě, městech a obcích je však možné i v jiných termínech. Důležité je se co nejdříve přihlásit na www.UklidmeCesko.cz.

Tisková zpráva ke stažení


Radek Janoušek 
Spolek Ukliďme Česko

 

 


23. 02. 2018

Setkání s pracovníky NF Albert v Jihlavě

 

Na Krajském úřadě Kraje Vysočina v Jihlavě proběhlo setkání pracovníků NF ALBERT s podpořenými organizacemi z grantového řízení Bertík pomáhá 2018.

Naše organizace převzala šek na podporu Domu na půl cesty v Havlíčkově Brodě.  

Již potřetí Nadační fond Albert přispěl na terapeutickou pomoc, kterou díky této podpoře můžeme nabízet.

NF Albert podporuje i náš druhý Dům na půl cesty v Hrochově Týnci a Poradenské centrum pro děti a mládež.

Děkujeme za důvěru a dlouhodobou přízeň.


12. 02. 2018

Setkání krizových interventů

 

Ve dnech 30. – 31.1.2018 se Mgr. Lenka Svobodová a Mgr. Alžběta Kolková z Krizového centra Chrudim aktivně zúčastnily setkání krizových interventů a členů týmu kolegiální podpory Policie ČR, HZS a ZZS ( z Chrudimi, Pardubic a Hradce Králové).  Setkání proběhlo pod záštitou ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje.

Před dvěma roky jsme se stali součástí mapy poskytovatelů krizových interventů v Pardubickém kraji. Účastníci setkání nám mj. děkovali za odvedenou práci, vzájemně navázanou spolupráci a vyjádřili podporu ve výkonu dalších aktivit.


06. 02. 2018

Módní návrhářka v Azylovém domě

 

Uznávaná módní návrhářka Kamila Vodochodská POMÁHÁ S NÁMI.

Klientkám Azylového domu věnovala na Vánoce oblečení, pro zaměstnance naší organizace připravila přednášku o zdravém a efektivním šatníku a z pořádaného pražského bazárku přidala hotovost na provoz našich služeb.

Jsme rádi, že Kamila Vodochodská patří mezi naše dárce, a že s její podporou můžeme počítat i v dalších letech.

Děkujeme!


29. 01. 2018

Pomoc Nadace Terezy Maxové dětem

Jak pomoci mladým lidem, když opouštějí dětský domov a hledají práci?

I o tom byla páteční návštěva pracovníků Nadace Terezy Maxové dětem. Pomocnou ruku nabízí projekt TO DÁŠ, který mohou nově využít i naši klienti z Azylového domu Chrudim a Domů na půl cesty v Hrochově Týnci a Havlíčkově Brodě.

NADACE TEREZY MAXOVÉ DĚTEM patří mezi významné dárce naší organizace.

DĚKUJEME za podporu.

 

 

 

 

 


15. 01. 2018

Článek v Chotěbořském ECHO

Nezáleží na tom, s čím jsi přišel, ale s čím odcházíš.....

Informace pro zájemce o sociální službu Dům na půl cesty v Havlíčkově Brodě z řad klientů, kteří opouští dětské domovy a ústavy či jsou bez rodinného zázemí.

Kontakt: Mgr. Lenka Dlouhá, tel.: 569 426 717.

» odkaz ke stažení


18. 12. 2017

Děti pomáhají dětem

 

Hračky, které pro některé děti splnily svoji úlohu, dostaly další šanci být užitečné.

Žáci 5. třídy ZŠ Zbraslavice společně s rodiči a třídní učitelkou zareagovali na výzvu Krizového centra Jihlava a přinesli stavebnice, hry a zvířátka, které naši pracovníci využijí při práci s dětskými klienty.

Je skvělé, že jsou děti už v tomto věku vedeny k tomu všímat si potřeb druhých a pomáhat jim.

DĚKUJEME. 

 

 


11. 12. 2017

Podpora od zaměstnanců Vodafone Chrudim

SENZAČNÍ ZAMĚSTNANCI Call centrum Vodafone Chrudim, kteří nelitují práce, času ani peněz, aby podpořili klienty naší neziskovky.

Vše v rámci dne dobrovolnictví a dárcovství Givintuesday.

DĚKUJEME, že společně s námi pomáháte.

 


07. 12. 2017

Grantový program řetězce TESCO pro Chrudim

Dne 5. prosince 2017 jsme převzali v prodejně TESCO za účasti starosty města Chrudimi pana Petra Řezníčka od ředitele TESCO pana Seidla šek ve výši 30.000 Kč.

V hlasování zákazníků TESCO Chrudim a Skuteč vyhrál náš projekt určený dětem z dětských domovů.

Finanční prostředky budou využity na výcvikové pobyty pro děti.

 

Děkujeme firmě TESCO a jejím zákazníkům. 


05. 12. 2017

Charitativní prodejní výstavy

Jako každým rokem v tomto čase se i letos účastní naše organizace pravidelných prodejních výstav výrobků klientů sociálních služeb.

Krásné výrobky z našich dílen dělají radost zaměstnancům mnoha význačných firem a organizací.

Děkujeme.  

 

 


30. 11. 2017

Pamětní list starosty města

 

Na tradičním setkání starosty města Chrudimi panem Petrem Řezníčkem a pracovníků neziskovek, sociálních služeb a dalších organizací obdržela naše organizace Pamětní list za celoroční podporu a přínos pro zvyšování kvality života obyvatel Chrudimi za rok 2017.

 

Děkujeme.

 

» pamětní list ke stažení (PDF)

 

 


23. 11. 2017

Dům na půl cesty se začlenil do Lokálního partnerství

Dům na půl cesty v Havlíčkově Brodě se nově začlenil do procesu Lokálního partnerství. Došlo k zahájení spolupráce mezi městem Havlíčkův Brod a Agenturou pro sociální začleňování v režimu tzn. Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám.

Hlavním cílem je díky sestavení platformy Lokálního partnerství a vypracování Strategického plánu sociálního začleňování a Místního plánu inkluze zmírnit dopady sociálního vyloučení na sociálně vyloučené a sociálním vyloučením ohrožené obyvatele a zlepšit soužití mezi všemi obyvateli obce.

Zapojením do jedné z pracovních skupin se i mimo jiné podílíme na procesu strategického plánování a rozvoje Havlíčkova Brodu v oblasti sociálního začleňování.

                                                                                     Mgr. Lenka Dlouhá, vedoucí DPC Havl. Brod


01. 11. 2017

Burza filantropie na Vysočině

Dne 30.10.2017 převzala v rámci Burzy filantropie naše kolegyně Mgr. Tereza Wágnerová, vedoucí Krizového centra v Jihlavě, šek od České spořitelny.

Krizové centrum v Jihlavě je ojedinělá služba svého druhu na Vysočině, která pomáhá lidem v akutních krizových situacích.

Sídlí na adrese: Jihlava, Štefánikovo náměstí 1972/2, tel.: 727 803 665.

Děkujeme. 


19. 10. 2017

Akcelerační víkend

Letošní zahájení 5. ročníku projektu města Svitavy Mentorská asistence vyšlo právě na den, který je mnohými považován za nešťastný (pátek 13.10.2017). K radosti naší i dětí se však opak ukázal být pravdou. Realizaci a organizaci programu si vzaly na starost pracovnice našeho Krizového centra ve Svitavách. V osudný den se všichni vydali vstříc dobrodružství inspirovaného příběhem templářů, které nás i tento rok čekalo na farmě Květná zahrada.

Celé páteční odpoledne bylo zasvěceno seznamování dětí a mentorů, které bylo důkladné, neboť spolu stráví celý školní rok. Po setmění se již děti a mentoři rozdělení do dvojic vydali na cestu, jejímž cílem bylo prokázat dovednosti potřebné k záchraně templářského řádu. Přitom museli projevit nejen dostatečnou odvahu, ale i fyzickou a rozumovou zdatnost. Všem dětem se připravené zkoušky podařilo úspěšně zdolat, a byly tak pasovány na rytíře.

Druhý den následoval v duchu proškolování mentorů i žáků z oblasti první pomoci a BOZP. Náročné dopoledne bylo zpestřeno možností projet se na koni a zastřílet si z luku s profesionálními lučištníky. Po obědě se všichni vydali zpět do svých domovů, unavení, ale s úsměvem na tváři, plni zážitků a nových přátelství. Přejeme dětem, ať jim to tak jde i celý školní rok.

Naše poděkování patří koordinátorovi prevence kriminality města Svitavy PhDr. Erichu Stündlovi, řediteli Květná zahrada Mgr. Ferdinandu Raditschovi a Bc. Evě Huschkové, Lence Bekeové, Bc. Zuzaně Čížkové za to, že se postaraly o hladové žaludky všech účastníků.

za Krizové centrum Mgr. Petra Willantová


18. 10. 2017

Diskusní panel: Cizinci z EU v Kraji Vysočina

Dne 12. 10. 2017 pořádal FPoint, z.s. diskuzní panel na téma Cizinců z EU v Kraji Vysočina. Za naše Krizové centrum Jihlava se jej zúčastnila Mgr. Tereza Vágnerová. Jednalo se o mezioborové setkání těch, kteří se v rámci své činnosti setkávají s řešením cizinecké problematiky. Mezi účastníky byli mimo jiné zástupci Krajského úřadu Vysočina, policisté cizinecké policie a městské policie, pracovníci úřadu práce, probační mediační služby, učitelé, psycholog, zástupci NNO. Diskuzní panel přinesl komplexnější náhled na danou problematiku, seznámení subjektů a přinesl otázky k další diskuzi.

 


16. 10. 2017

Chrudimská desítka

28. září se tým Centra J. J. Pestalozziho opět zúčastnil závodu Chrudimská desítka. Letos závod vyšel zrovna na sbírku Knoflíkový týden, bylo tak skvělé, že jsme mohli pohyb propojit s propagací naší neziskovky a upozornit tak na služby, které nabízíme. Rádi v týmu přivítáme i další běžce. Tak příští rok zase na startu…


13. 10. 2017

Výsledky sbírky Knoflíkový týden - podzim 2017

 

Letošní podzimní kolo sbírky KNOFLÍKOVÝ TÝDEN přineslo krásných 

72.513 Kč.

Děkujeme dárcům za jejich příspěvky a studentům za pomoc.

 

Akce proběhla ve dnech 25.-29. září 2017 v Chrudimi, Jihlavě, Svitavách a Havlíčkově Brodě.

 

» galerie k ročníku 2017

 


12. 10. 2017

Navázání spolupráce s Policií ČR Jihlava

Pracovnice našeho Krizového centra v Jihlavě se dne 11. 10. 2017 zúčastnily pracovní porady na Policii ČR, v rámci které pracovníci KC a PČR projednávali své praktické zkušenosti a možnosti spolupráce, zejména z oblasti vyšetřování závažnější trestné činnosti v oblasti dětí ohrožených syndromem CAN. Cílem porady bylo projednat úlohu a kompetence v péči o takto ohrožené děti, navázat spolupráci v jejich prospěch tak, aby kroky jednotlivých subjektů byly v souladu, zohledňovaly potřeby a práva dětí a mladistvých a nevedly k sekundární viktimizaci.

 

Mgr. Tereza Wágnerová, vedoucí služby


10. 10. 2017

Den otevřených dveří v Domě na půl cesty Havlíčkův Brod

Dne 4. 10. 2017 proběhl v Domě na půl cesty Havlíčkův Brod Den otevřených dveří. Akce proběhla v rámci Týdne sociálních služeb.

Službu navštívili zástupci z Městského úřadu Havlíčkův Brod, Pacov, Pelhřimov, Světlá nad Sázavou, Magistrátu města Jihlavy, dále zástupci z Výchovného ústavu Velké meziříčí, Janštejn, Nízkoprahového klubu BAN! Havlíčkův Brod, Psychocentra Havlíčkův Brod a další.

Součástí Dne otevřených dveří byla prezentace služby a prohlídka prostor. Prostřednictvím této akce došlo k výměně velmi cenných informací a zkušeností. Návštěvníci si také mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jak se pracuje v dílně ručních prací, do které docházejí klienti Domu na půl cesty, kteří nejsou zaměstnaní či nestudují. Dochází zde k praktickému nácviku rozvoje či udržení pracovních dovedností.

tým pracovníků Domu na půl cesty

 

 


05. 10. 2017

Den otevřených dveří v Krizovém centru Jihlava

 

Centrum J. J. Pestalozziho zve všechny zájemce na

 

Den otevřených dveří v Krizovém centru Jihlava

 

Akce proběhne ve čtvrtek 5. 10. 2017 v době od 8 do 16 hodin u příležitosti Týdne sociálních služeb. Program: seznámení s chodem KC, prohlídka vnitřních prostor, ukázky práce, diskuze s pracovníky KC. 

 

» pozvánka ke stažení


03. 10. 2017

Pozvánka na Veletrh sociálních služeb aneb „prožijme Svitavy zdravě“

 

Naše Krizové centrum Svitavy se bude aktivně účastnit Veletrhu sociálních služeb

v Multifunkčním centru Fabrika Svitavy.

 

Akce se koná 9.října 2017 od 9:30 do 16 hodin.

 

» pozvánka ke stažení


02. 10. 2017

Chrudimský deník: Knoflíky pomohou i obětem domácího násilí

Chrudim - V Chrudimi je možné až do pátku 29. září získat knoflík pro štěstí. Centrum J. J. Pestalozziho pořádá v Chrudimi, Jihlavě, Svitavách a Havlíčkově Brodu sbírku nazvanou Knoflíkový den. Lidé během ní mohou i drobnou mincí pomoci dětem z dětských domovů, obětem domácího násilí, lidem, kteří řeší vztahové problémy, ztrátu někoho blízkého a mnoha dalším. Do redakce Chrudimského deníku zavítaly dvě pracovnice Centra Zuzana Tvrdíková a Monika Novotná, které dobrovolníkům pomáhají a nabízejí knoflíky pro štěstí v ulicích Chrudimi. Během dvou hodin prodaly téměř 80 knoflíků. "Vysloveně do háje nás ...

» pokračování článku


28. 09. 2017

Knoflíkový týden

Tento týden probíhá podzimní část naší sbírky Knoflíkový týden.

Na chrudimském náměstí nás podpořila i tato roztomilá holčička se svoji maminkou.

 

Děkujeme.

 

 

 

 

 

 


27. 09. 2017

Cesta Vysočinou: Knoflíkový týden a otevřené dveře

Centrum J.J.Pestalozziho o.p.s. pořádá ve dnech 25. - 29. září veřejnou sbírku s názvem Knoflíkový týden. Výtěžek sbírky bude věnován na pomoc dětem, dospělým a seniorům v nelehkých životních situacích. Organizace zároveň zve všechny zájemce do svého sídla v ulici Beckovského 1882 (bývalý Telecom) na Den otevřených dveří, a to v úterý 4. října v čase od 9 do 12 hodin. Centrum J.J.Pestalozziho je nestátní nezisková organizace, která dlouhodobě a velmi úspěšně poskytuje poradenské, vzdělávací a sociální služby ohroženým a znevýhodněným skupinám obyvatel v České republice s důrazem na kraje Pardubický a ...

» pokračování článku


26. 09. 2017

Chrudimský deník: Příspěvkem do sbírky pomůžete lidem v krizových situacích

Chrudim – Poslední týden v září můžete potkat v ulicích Chrudimi dobrovolníky v oranžových tričkách. Jsou to studenti SOU a SOŠ obchodu a služeb Chrudim, kteří pomáhají Centru J. J. Pestalozziho při sbírce Knoflíkový týden. „Pokud přispějete padesát korun a více, získáte dárek – knoflík pro štěstí. Centrum J.J. Pestalozziho už 25 let pomáhá lidem, kteří se bez pomoci druhých lidí neobejdou. Do jejich poraden přicházejí lidé, kteří řeší vztahové problémy, domácí násilí, mají starost s dětmi, jsou vážně nemocní nebo jim odešel ze života někdo blízký. I takovým lidem můžete svým příspěvkem do zapečetěných pokladniček ...

» pokračování článku


22. 09. 2017

Účast na mezinárodním projektu

Naše organizace se zapojila do mezinárodního projektu zaměřeného na výměnu zkušeností a poznatků v oblasti práce s mládeží ohroženou sociálním vyloučením.

Součástí projektu byla stáž ve Stockholmu, která umožnila sdílení metod práce i příklady dobré praxe.

Cílem projektu je vytvořit model spolupráce s NEET mládeží v ČR a internetový portál Platformy NEET, který se problematikou ohrožené mládeže zabývá. Realizace projektu březen 2017 – září 2018.

 

 


21. 09. 2017

Pozvánka na den otevřených dveří v Domě na půl cesty Havlíčkův Brod

 

Dům na půl cesty Havlíčkův Brod Vás zve na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, který se koná dne 4. 10. 2017 v čase 9:00 – 12:00 hodin. 


Místo konání: Dům na půl cesty, Beckovského 1882, Havlíčkův Brod.

 

Pokud Vás zajímá, jakou pomoc Dům na půl cesty nabízí a jak to u nás vypadá, přijďte se podívat.

Těšíme se na Vás.

» pozvánka ke stažení

 


20. 09. 2017

Poděkování


Téměř šest let pracuji ve Svitavách pro společnost Kapitol, a.s., kde pracuji jako pojišťovací a finanční poradce. Součástí mé práce je i finanční plánování. Během mé práce jsem se často setkávala s klienty, kterým už jsem nemohla pomoci. Začala jsem je vodit právě do Krizového centra ve Svitavách. Výsledkem je spousta spokojených klientů a navíc se informace o Vašem působení tímto rozšiřuje a volají mně i jiní lidé na doporučení. Já sama také doporučuji spoustě lidem návštěvu Vašeho centra. Chci tímto poděkovat za výbornou práci a kladný přístup zaměstnancům Krizového centra ve Svitavách. Také chci poděkovat za nápad vybudovat Krizové centrum, protože Vaše práce dává smysl a zachraňuje mnoho lidských osudů. Přeji každému, aby měl alespoň šanci se o Vás dozvědět. 


Linda Vodičková, Kapitol Svitavy 


19. 09. 2017

Bez bariér jsme si blíž

Dne 15. 9. 2017 jsme se zúčastnili I. premiérového festivalu "Bez bariér jsme si blíž", který se uskutečnil na havlíčkobrodském Havlíčkově náměstí. Veřejnost se zde mohla dozvědět o možnostech sociální péče na Havlíčkobrodsku.

Pracovníci našeho Domu na půl cesty prezentovali službu prostřednictvím prodejního stánku, kde si lidé měli možnost zakoupit výrobky našich klientů, a dále prostřednictvím info stánku. Služba se zapojila také do programu pro děti. Svou prezentaci zakončila naše služba vystoupením úžasných mažoretek Pomněnky Šlapanov. Veřejnost si také mohla vyzkoušet brýle simulující účinky drog, únavy, opilosti. Tato moderní interaktivní pomůcka věrně demonstrovala výrazné snížení schopnosti vnímat okolí a zhoršenou koordinaci pohybu.

Tímto bychom rádi poděkovali pořadateli Oblastní Charitě Havlíčkův Brod za možnost zúčastnit se této skvělé akce. Velké díky patří také skvělým mažoretkám, které se rozhodly naší službu svým vystoupením podpořit.

 


18. 09. 2017

Tisková konference města Svitavy

Dne 14.9.2017 se uskutečnila tisková konference města Svitavy, na které mimo jiné prezentovala služby našeho centra Mgr. Soňa Hochová. Jednalo se především o zveřejnění skutečnosti, že Centrum J. J. Pestalozziho, o.p.s. získalo akreditaci Ministerstva spravedlnosti České republiky pro poskytování služeb v oblasti oddlužení.

Mgr. Hochová představila přítomným účastníkům tiskové konference služby Centra J. J. Pestalozziho s tím, že na území města Svitavy působí již od roku 2010 a zaměřila se na poskytování služeb v oblasti oddlužení, neboť to je hlavní téma prezentace. Sdělila, že se jedná o prestižní oprávnění, kterým disponuje pouze 12 společností v celé České republice a naše organizace je jediná v Pardubickém kraji. Upozornila rovněž na tu skutečnost, že služby v oblasti oddlužení poskytujeme nejen ve Svitavách, ale rovněž v sídle společnosti, v Chrudimi.

za Krizové centrum Svitavy: Mgr. Soňa Hochová


15. 09. 2017

Burza filantropie v Jihlavě

Ve středu 13.9.2017 odstartovalo hlasování v Burze filantropie v Jihlavě

Prosím, odešlete svůj hlas na níže uvedeném odkazu. Můžete ze všech e-mailových adres, které používáte. Zvýšíte tak naše šance na úspěch. Hlasovat můžete každý den, z jedné IP adresy je to max. 10 hlasů denně.

Děkujeme za pomoc. 

http://www.burzafilantropie.cz/vysocina/burza-filantropie-2017/projekty-ostra-bf-jihlava-2017/pomoc-a-podpora-detem-v-ohrozeni-1/ 


14. 09. 2017

Setkání pracovníků ve Svitavách

Dne 12.9.2017 se vedoucí Krizového centra ve Svitavách zúčastnila setkání pracovníků partnerských organizací města Svitavy, které poskytují sociální služby nebo preventivní programy zaměřené na práci s rodinou s pedagogy Katedry sociální patologie a sociologie PdF UHK.

Irena Valtová

 

 


12. 09. 2017

Pozvánka na Týden sociálních služeb v Jihlavě

 

I naše organizace se službou Krizové centrum Jihlava se bude aktivně účastnit Týdne sociálních služeb v Jihlavě.

Akce se koná ve dnech 2. - 6. října 2017. 

 

» tisková zpráva ke stažení


04. 09. 2017

Pozvánka na festival sociálních služeb v Havlíčkově Brodě

I naše organizace se službou Dům na půl cesty se bude aktivně účastnit prvního festivalu sociálních služeb v Havlíčkově Brodě.

Akce se koná 15. září 2017 na Havlíčkově náměstí od 9 do 22 hod.

 

» tisková zpráva ke stažení

 


31. 08. 2017

MF DNES o nás

 

MF Dnes ve své příloze "Zdraví na Vysočině" přináší důležité informace o našem

Krizovém centru v Jihlavě.

 

» ke stažení


21. 08. 2017

Pomáháme pohybem

Poradenské centrum pro děti a mládež pořádalo pro své klienty týdenní výcvikový pobyt. Děti z dětských domovů se učily plánovat, hospodařit s penězi, vařit, uklízet, jíst zdravě, řešit své osobní problémy atd. Mimo jiné se také rozhodly pomáhat i ostatním - pohybem.  

Využily k tomu aplikaci EPP Nadace ČEZ. A tak chodily, běhaly, jezdily a cvičily, aby podpořily projekt našeho Krizového centra, který pomáhá seniorům, kteří se dostali do dluhové pasti.

Když tento projekt dosáhl požadovaného počtu bodů, podporovaly děti i jiné projekty. Jsme rádi, že máme klienty, kteří, ač jsou často sami v obtížných situacích, jsou ochotni pomáhat druhým.

 

 

 


16. 08. 2017

Pomoc dětem z dětských domovů

Skvělá práce týmu Poradenského centra v přípravě dětí z dětských domovů a výchovných ústavů na samostaný život.

Díky veřejné sbírce Pomozte dětem mohli realizovat TÝDENNÍ NÁCVIKOVÝ POBYT, kde se děti učily plánovat, sestavovat rozpočet, vařit, hospodařit, uklízet atd. Mezi těmi všemi povinnostmi nechyběla ani zábava, dny plné smíchu, pohody, vzájemné podpory a spolupráce.

 

 

 


26. 07. 2017

DVĚ MOUCHY JEDNOU RANOU

Běháte? Jezdíte na kole? Nebo prostě jen tak chodíte?

A víte, že svou energii můžete proměnit na SKVĚLOU POMOC?

Stáhněte si aplikaci EPP a PODPOŘTE náš projekt pro SENIORY, kteří se často ne vlastní vinou dostali do dluhové pasti.
 

DĚKUJEME, že nám pomáháte pomáhat.

 

 

 

 


29. 06. 2017

Slavnostní předání šeku

Tento týden jsme převzali šek od DM DROGERIE na podporu Domu na půl cesty v Havlíčkově Brodě.

Díky dárcům jako je DM DROGERIE můžeme pomáhat mladým lidem z dětských domovů postavit se na vlastní nohy.

 

Děkujeme. 

 

 


26. 06. 2017

Projekt POSILA PRO DĚTSKÉ DUŠE uspěl

 

NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti a VELUX Foundations podpořily náš projekt  "POSILA PRO DĚTSKÉ DUŠE". Díky tomu můžeme posilnit náš tým a nabídnout pomoc většímu počtu dětí, pro které není dětství jen bezstarostným obdobím jejich života.

DĚKUJEME.


23. 06. 2017

Úspěšná Burza filantropie

Ve středu 21. června se konal již 7. ročník Burzy filantropie pořádané Koalicí nevládek Pardubicka.

Naše organizace se ucházela o podporu s projektem Dům na půl cesty Hrochův Týnec.

Získali jsme 56.500 Kč na jeho opravy a 10.000 Kč na reklamní kampaň.

Velké poděkování patří akcové společnosti Pražská plynárenská, VS Chrudim, Vodním zdrojům Ekomonitor, Pardubickému kraji, městu Chrudim, Skupině Medesa a Radiu Černá Hora. 

 

Děkujeme.

 


15. 06. 2017

Poděkování Domu na půl cesty v Havlíčkově Brodě

 

Dům na půl cesty v Havlíčkově Brodě je ojedinělá služba svého druhu na Vysočině. Cílovou skupinou jsou mladí lidé, kteří odcházejí z dětských domovů či ústavů a nemají rodinné zázemí.

Poděkování odborným pracovníkům DPC zaslali pracovnící, kteří děti v dětských domovech vychovávají.

Děkujeme. 

» poděkování

 


12. 06. 2017

Převzetí šeku od Pomozte dětem

Ve středu 7.června 2017 proběhlo v Tančírně ve Žlutých lázních v Praze předání šeků podpořeným organizacím a setkání s partnery uplynulého ročníku sbírky Pomozte dětem. Mezi podpořenými je i naše organizace a projekt Poradenské centrum pro děti a mládež s nařízenou ústavní výchovou v Chrudimi.
Šek přebírala vedoucí projektu Mgr. Bára Měrková.

Děkujeme. 


09. 06. 2017

Proměna od IKEA

 

Díky projektu firmy IKEA Praha - Černý Most jsme získali proměnu prostor Poradenského centra pro děti a mládež v Chrudimi a herničky pro děti v Krizovém centru v Jihlavě. Prostředí, které pro práci s dětmi využíváme, je teď útulné, příjemné a funkční.

VŠEM MOC DĚKUJEME.

 

hernička
před/po rekonstrukci
konzultační místnost
před/po rekonstrukci
Poradenské centrum
před/po rekonstrukci

 

 

 

 

 

 

DALŠÍ FOTOGRAFIE Z PROMĚNY ZDE 

 

VIDEO Z PROMĚNY


23. 05. 2017

Šek od Show Your Help

Slavnostní předání šeku od iniciativy Show Your Help.

Muzikanti z kapel Memento Mori, Chasing Christy a Highstreet Hooligans už několik let pomáhají v regionu Havlíčkova Brodu různým organizacím.

Tentokrát se rozhodli podpořit částkou 20.029 Kč náš DPC Havlíčkův Brod.

Je super v dnešní době potkat partu skvělých kluků, kteří mají chuť pomáhat a hledají způsoby jak být ještě více užiteční.


DĚKUJEME.


19. 05. 2017

Knoflíkový týden přinesl krásný výsledek

Letošní jarní kolo sbírky KNOFLÍKOVÝ TÝDEN přineslo krásných 
                   82.977 Kč.

Děkujeme dárcům za jejich příspěvky a studentům za pomoc.

Výtěžek sbírky bude použit na podporu lidí v těžké životní situaci prostřednictvím našich služeb.

 

Sbírka je povolena rozhodnutím Krajského úřadu Pardubického kraje, č.j. 84450/2016

 

 


15. 05. 2017

Chrudimský deník: Studenti rozdávali knoflíky pro štěstí. Sbírka pomůže lidem v nouzi

Centrum J.J.Pestalozziho letos slaví 25 let výročí. Za dobu čtvrtstoletí existence pomohlo tisícům lidí, kteří byli v zoufalé situaci. Nyní se obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Od 2. do 5. května se v Chrudimi koná sbírka nazvaná Knoflíkový týden. Chodci mohu v ulicích potkat skupinky studentů s kasičkou a v oranžových tričkách s nápisem Knoflíkový den a logem Centra J. J. Pestalozziho, kteří za příspěvek ve výši padesáti korun nabízejí na oplátku velký červený knoflík pro štěstí. Do sbírky se zapojila i děvčata ze Střední školy obchodu a služeb Valerie Šindlerová a Lucie Žufánková „Někdy jsou ... 

» pokračování článku


12. 05. 2017

Setkání pracovníků Krizového centra a pracovníků OSPOD Ústí nad Orlicí

 

V minulých dnech proběhlo setkání pracovníků Krizového centra Chrudim a sociálních pracovníků OSPOD Ústí nad Orlicí.

Pracovníci byli seznámeni s nabídkou služeb našeho Krizového centra, zejména pak s programem služby Asistovaný kontakt, o který projevili velký zájem.

Podobnou službu v tomto rozsahu totiž neposkytuje žádná jiná organizace v kraji.

 

 

 


10. 05. 2017

Dobrovolnický den IKEA Černý Most

SENZAČNÍ LIDÉ, SENZAČNÍ POMOC

Zaměstnanci IKEA Černý Most v našem Azylovém domě strávili dobrovolnický den. Ve vražedném pracovním tempu odvedli velký kus práce v domě i na zahradě.

Děkujeme za pomoc, zájem o naši organizaci a bezvadnou společnost.

 

 


05. 05. 2017

Zaměstnanci Vodafone Chrudim podpořili naši sbírku

Zaměstnanci CALL CENTRA VODAFONE v Chrudimi se zapojili do naší sbírky Knoflíkový týden.
 

Velmi nás potěšilo, že tak významná firma přijala naši nabídku být součástí tohoto projektu. Nejedná se o první spolupráci. V loňském roce zaměstnanci VODAFONE mezi sebou uspořádali sbírku a nakoupili vánoční dárky pro děti a jejich maminky do našeho Azylového domu v Chrudimi.

 

Děkujeme za zájem o naše služby, vstřícnost a podporu.


02. 05. 2017

Knoflíkový (TÝ)DEN

Sbírka k 25. výročí založení naší organizace.

První květnový týden (2.-5.5.2017) potkáte v ulicích Chrudimi, Jihlavy, Svitav a Havlíčkova Brodu naše dobrovolníky v oranžových tričkách. Ti budou do zapečetěných pokladniček vybírat příspěvky na pomoc lidem v obtížné životní situaci, kterým dlouhodobě pomáháme.

Za příspěvek 50 Kč dostanete jako dárek KNOFLÍK PRO ŠTĚSTÍ.

Otevřete svá srdce a přispějte.

Děkujeme.

 

» aktuální fotografie z probíhající sbírky k nahlédnutí zde «

 

 

Jak probíhal Knoflíkový den v roce 2016? Podívejte se zde

Sbírka je povolena rozhodnutím Krajského úřadu Pardubického kraje, č.j. 84450/2016.


28. 04. 2017

Návštěva z MPSV v našem Azylovém domě

Na základě spolupráce s projektem Ministerstva práce a sociálních věcí ČR "Systémová podpora sociální práce v obcích" se v Chrudimi dne 20. 04. 2017 uskutečnilo úvodní setkání. Zástupkyně MPSV se seznámily nejen se sociálními pracovníky, kteří jsou zapojeni do projektu, ale i s ostatními sociálními pracovníky naší obce. Společné setkání se týkalo problémů, se kterými se v naší práci potýkáme. Dotkli jsme se problémů, se kterými se na nás nejčastěji obrací naši klienti. Pracovnice MPSV rovněž zajímala naše terénní práce, proto jsme je vzali na návštěvu noclehárny a denního nízkoprahového centra. Na závěr je pracovnice Centra J. J. Pestalozziho Romana Ponertová provedla azylovým domem a představila službu.


25. 04. 2017

Hudba je mocným médiem! Děkujeme!

Sdružení členů a přátel kolem hudebních kapel Memento Mori, Chasing Christy a Highstreet Hooligans působících především v oblasti Havlíčkova Brodu se rozhodlo v roce 2016 podpořit projekt Dům na půl cesty Havlíčkův Brod. Iniciativa SHOW YOUR HELP vznikla na počátku roku 2015. Nehledě na žánry spojuje tuto komunitu nejen vášeň pro hudbu, ale také pocit jisté zodpovědnosti vůči svému okolí. Iniciativa SHOW YOUR HELP byla vytvořena za účelem nabídnout a zprostředkovat pomoc potřebným, ať už lidem bez ohledu na barvu pleti, věk, náboženství či národnost, tak i zvířatům. Vizí iniciativy SHOW YOUR HELP je participace na dílčích projektech zaměřených na pomoc těm, kteří se ocitli v nouzi. Díky této sbírce se podařilo vybrat neuvěřitelných 20 029 Kč! Hudební kapely předají finanční dar Domu na půl cesty v květnu 2017.

"Dovolte mi za celou organizaci Centrum J. J. Pestalozziho, tým pracovníků Domu na půl cesty a především naše uživatele poděkovat za to, že jste dobrovolně věnovali svůj čas, energii a zkušenosti ku prospěchu druhých a pomáháte tam, kde je to třeba. Vážím si toho, že při svých každodenních starostech dokážete myslet i na jiné. Finančního daru i toho, že jste si vybrali právě nás, si opravdu velmi ceníme. Věřím, že nejen pro mě, ale i pro ostatní jste inspirací a důkazem, že každý jedinec může jakkoliv přispět pro dobro věci a společnosti."

 

Mgr. Lenka Dlouhá, vedoucí Domu na půl cesty Havlíčkův Brod


03. 04. 2017

Hlasujete pro děti z dětských domovů

Zítra končí hlasování o nejúspěšnější projekt prvního grantového kola 2017 u ING BANK Nadace Terezy Maxové dětem.

Prosím, pošlete svůj hlas našemu projektu Pomoc dětem z dětských domovů zvládnout přechod do života.

Díky ING Bank Nadace Terezy Maxové dětem získáme finanční podporu na realizaci aktivit Poradenského centra, které již 12 let tyto děti na přechod do dospělosti připravuje.

 

Děkujeme!

 


30. 03. 2017

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Již v sobotu 8. dubna 2017 proběhne letošní hlavní termín úspěšné akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, zaměřené na dobrovolnické úklidy černých skládek, ale i drobného nepořádku z naší přírody, vesnic a měst.

Jak to funguje? Na stránkách projektu www.UklidmeCesko.cz je možné přihlašovat plánované úklidy a všem zaregistrovaným organizátorům budou poskytnuty nezbytné rady k plánování i propagaci jejich akcí. „Navíc máme dobré zprávy. V letošním roce bychom díky podpoře Ministerstva životního prostředí a sponzorů měli mít opět zajištěny pevné pytle pro všechny zájemce, kterým z loňského ročníku nezbyly zásoby či nemají vlastní zdroje“, sdělila nám jedna z organizátorů, Kateřina Landová z Českého svazu ochránců přírody.

Více informací lze najít na webu UklidmeCesko.cz

propagační video: YouTube

 


22. 03. 2017

Chrudimský deník: Tyrani útočí, nejčastěji trpí ženy, děti a senioři

Chrudimsko - Domácí násilí. Možná se děje za vašimi dveřmi nebo u sousedů. Mluvit o tom, že došlo k něčemu špatnému ve vztahu, se většině lidí nechce. A tak třeba dlouhá léta trpí a navíc obviňují sami sebe z toho, že selhali. Jak z toho ven? Rozplést zapeklitou situaci v rodinách pomohou odborníci z Krizového centra, které sídlí kousek od chrudimského náměstí a pracuje pod hlavičkou Centra J.J. Pestalozziho. 

» pokračování článku

 


20. 03. 2017

Výroba velikonočních dekorací

 

Stejně jako každý rok i letos připravujeme s našimi klienty výrobky, které jsou určené pro velikonoční charitativní prodej.

V rámci nácviku pracovních dovedností klienti ručně vyrábí velikonoční věnce, malují vajíčka, vyřezávají dřevěné dekorace atd.

 

V případě zájmu se můžete obrátit na paní Kudrnkovou, tel.: 469 692 014.

 

 

 


16. 03. 2017

Naše výrobky pro slavné osobnosti

V rámci Šanzoniéry, kterou Marie Doležalová uspořádala pro POMOZTE DĚTEM, byly umělcům, kteří vystoupili bez nároku na honorář, předány výrobky, které vyráběli naši klienti v Domě na půl cesty Hrochův Týnec.

Jsme rádi, že naše dekorace ozdobí domovy známých osobností např. Elišky Balzerové, Tomáše Kluse, Lukáše Pavláska, Aničky Polívkové, Pavla Vítka, Marka Taclíka, Sandry Pogodové, Ivy Pazderkové, Lukáše Pečenky, Ludmily Molínové, Lukáše Adama a řady dalších.

Děkujeme NROS a projektu Pomozte dětem za příležitost a podporu našich služeb.

 

 


13. 03. 2017

Poděkování pracovnici Domu na půl cesty v Havlíčkově Brodě

"Chci poděkovat své klíčové pracovnici Lence Dlouhé za velkou pomoc, díky této skvělé pracovnici jsem se naučila mnoho věcí a díky Lence Dlouhé mám bydlení, dosáhli jsme všeho, co jsme si dali jako stanovený cíl. Pomohla mi se vytáhnout nahoru a ještě dlouho budu vzpomínat ..."

Tak začíná dopis jedné z naších spokojených klientek. Pokračování dopisu zde

 


08. 03. 2017

Nabízíme přednášky k dluhové problematice

 

Během měsíců ledna a února 2017 jsme zajistili 3 přednášky pro studenty Střední průmyslové školy, zdravotní a sociální školy v Chrudimi k dluhové problematice.

Semináře upozorňovaly již na potíže při uzavírání smluv, jejich formální náležitosti, na druhy půjček, možnosti a průběh exekucí, oddlužení atd.

 

Monika Novotná, tel.: 724 837 218 (Chrudim), Irena Valtová, tel.: 461 321 100 (Svitavy)

 

 

 


06. 03. 2017

Setkání pracovníků Krizového centra s OSPOD Pardubice

 

Dne 3.3.2017 proběhlo v KC Chrudim pracovní setkání s OSPOD Pardubice.

V rámci setkání jsme domlouvali pravidla a možnosti co možná nejefektivnější spolupráce. Řeč byla nejen o službě asistovaný kontakt, ale i o práci soc. pracovnice, psychologa, terapeuta, právníka, kteří se věnují klientům v akutní krizi.

 

V letošním roce Krizové centrum Chrudim pomohlo již 303 klientům, kteří se na nás obrátili v zoufalé situaci. . .  !

 

 


08. 02. 2017

iDnes.cz: Lidé mají šanci začít znovu, ale azylovému domu chybí peníze

Na okraji Chrudimi stojí moderní dům s patnácti byty, v nichž se lidé snaží během šesti až dvanácti měsíců zvládnout to, co se jim dosud nedařilo. Naučit se žít. Bohulibý provoz centra stojí přes pět milionů ročně, které se hledají těžce.

Už při příchodu do azylového domuv Chrudimi je znát, že to není jen jinak pojmenovaná ubytovna pro sociálně slabé. Kresbami vyzdobené stěny spíše připomínají mateřskou školu. Mladá žena za kuchyňskou linkou, která se ve slušně vybaveném dvoupokojovém bytě s koupelnou staráo dvě děti, si prostředí chválí. „Je tu soukromí a klid,“ říká.

Zařízení s deseti pracovníky a s rozpočtem kolem pěti milionů korunřeší nedostatek peněz. Z Unie dostalo loni o milion korun méně než v roce 2014. Loni musel azylový dům dokonce propustit dva zaměstnance - terapeuta a sociální pracovnici.

» pokračování článku

 

Autor: David Půlpán, článek převzat z webu iDnes.cz


07. 02. 2017

Vyhráli jsme s IKEA

Také díky vašim hlasům jsme VYHRÁLI a získali od firmy IKEA návrh a úpravu prostor, kde pracujeme s dětmi.

https://www.spolusvami.cz/vyherci

Těšíme se na novou hernu v Krizovém centru v Jihlavě a konzultační místnost Poradenského centra pro děti a mládež s nařízenou ústavní výchovou v Chrudimi.
 

Děkujeme.

 

 

 


02. 02. 2017

Vágnerová: Naši klienti mohou zůstat v úplné anonymitě

 

Prvotní je pro nás vytvořit klientovi bezpečný prostor, říká sociální pracovnice z jihlavského Krizového centra J.J. Pestalozziho, Tereza Vágnerová.

 

Velký rozhovor s Terezou Vágnerovou pro Jihlavský deník ke stažení ZDE.  


20. 01. 2017

Pomoc na jedno kliknutí!

Firma IKEA vybrala projekt Centra J.J.Pestalozziho do finále SPOLU S VÁMI k hlasování členů Ikea Family. Zařazeno je 20 organizací ve 4 obchodech Ikea v ČR (my za Ikea Černý Most).
Soutěžíme o vybavení konzultační místnosti a úpravu prostor kanceláře našeho Poradenského centra (kde potřebujeme oddělit pracovní část od části pro práci s dětmi) a vybavení herny Krizového centra v Jihlavě.
Pokud jste členy Ikea Family, klikněte na odkaz níže a pošlete prosím hlas.

https://www.spolusvami.cz/detail/1419-centrum-j-j-pestalozziho

Soutěž začíná dnes a trvá do 6. 2. 2017. Podrobnosti o soutěži najdete zde https://www.spolusvami.cz/oprojektu

Děkujeme.

 


16. 01. 2017

Jihlavský deník: Pro radu si nejčastěji chodí ženy. Občas stačí jedno sezení

Jihlava – První rok fungování oslavilo tento týden Krizové centrum Jihlava, které sídlí na Štefánikově náměstí.

Je to první a jediný poskytovatel krizové pomoci na Vysočině. Od počátku otevření tam pomoc našlo 164 klientů. Z šedesáti procent to byli Jihlavané, zbytek tvoří lidé z různých koutů Vysočiny. „Převážně k nám chodí ženy. O pomoc požádalo také devětadvacet dětí," doplnila terapeutka jihlavského krizového centra Šárka Laipoldová.

Ke krizi může vést celá řada faktorů: ztráta zdraví či blízkého člověka, rozvod, domácí násilí a mnoho dalších situací, které člověk vnímá nad své síly. Nejčastěji si sem lidé chodí pro rady týkající se partnerských vztahů, rozvodů a vztahových záležitostí v rodině. U dětí je největším problémem sebepoškozování. „Je to pestrá paleta problémů. Každý z nás prožíváme situace jinak. Když se člověk cítí v pasti, a neví si rady, jak ven, a vyčerpal všechny možnosti, tak přichází k nám," dodala Laipoldová.

 

» pokračování článku zde nebo na webu Jihlavského deníku

 


11. 01. 2017

Den otevřených dveří Krizového centra Jihlava

 

 

Krizové centrum v Jihlavě oslaví tento měsíc 1. výročí.
 

Ve čtvrtek 12.ledna otevře dveře veřejnosti a představí své služby.
 

Záštitu nad akcí převzal Mgr. Pavel Franěk, 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina, zodpovědný za oblast sociálních věcí a nestátních neziskových organizací.
 

Pokud Vás zajímá, jakou pomoc Krizové centrum nabízí, přijťe se podívat od 10:00 do 17:00 hodin.
 

Těšíme se na Vás.


09. 01. 2017

Díky, zákazníci Tesco Chrudim!15.648 Kč


Tolik peněz byli ochotni zákazníci Tesco Chrudim přispět do kasičky v rámci sbírky "Dobré srdce bije v každém z nás". Sbírka pokračuje díky spolupráci s vedením Tesco Chrudim i v letošním roce. Pokud i vy chcete pomoci, sbírkovou kasičku najdete u vchodu do hypermarketu.  

 

Děkujeme dárcům i hypermarketu Tesco za podporu.

 

Vybrané finanční prostředky budou využity na pomoc dětem z chrudimského regionu, které potřebují pomoc odborníků Krizového centra a Azylového domu pro matky s dětmi.


07. 01. 2017

Vánoce v Domě na půl cesty

Vánoce 2016 v Domě na půl cesty v Hrochově Týnci ...

 

 


26. 12. 2016

PF 2017


22. 12. 2016

Koho příští rok podpoříte?

A co vy?
Už máte svou neziskovku, kterou podporujete?
Ne? Zkuste to s námi!

150,- Kč zajistí hodinu nácviku dovedností pro život v Domě na půl cesty.
300,- Kč zajistí hodinu terapeutické péče v náročných životních situacích.
400,- Kč zajistí hodinu odborné psychologické péče jednomu dítěti.
500,- Kč zajistí 1 den dítěti z dětského domova na terapeutickém pobytu.
1000,- Kč zajistí 2 dny péče o týrané ženy v azylovém domě.

I malý dar má velkou cenu. Děkujeme.


Číslo účtu: 290 490 3359 / 0800

 


21. 12. 2016

Ježíšek v Azylovém domě

Stromeček, vánoční koledy a množství krásných dárků dokázaly vykouzlit úsměv a dojetí ve tvářích našich klientů a jejich dětí. Na chvíli se jim podařilo zapomenout na strasti, které je provázejí životem a se kterými se více či méně úspěšně potýkají. Rozzářené oči dětí jsou tím největším poděkováním zaměstnancům Sberbank Praha, Vodafon pobočka Chrudim, dětem a jejich rodičům z MŠ Morašice, Římskokatolické farnosti arciděkanství Chrudim a fanouškům HC Dynamo Pardubice.

Děkujeme všem dárcům, kteří v průběhu roku 2016 jakýmkoliv způsobem podpořili naše služby.

Mgr. Ivana Čechová
vedoucí AD Chrudim


15. 12. 2016

Pamětní list od starosty města Petra Řezníčka

Na setkání starosty města Chrudim Petra Řezníčka s poskytovateli sociálních služeb a neziskovými organizacemi obdržela naše organizace Pamětní list za celoroční podporu a přínos pro zvyšování kvality života obyvatel Chrudimi.

 

Děkujeme. 

 

» pamětní list ke stažení

 

 


12. 12. 2016

Kuře opět podpoří naše Poradenské centrum

Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti se svým projektem Pomozte dětem (Kuře) opět podpoří naše Poradenské centrum.

V letošním roce jsme se umístili na skvělém 3.místě celostátního žebříčku projektů neziskových organizací a již dnes můžeme počítat s podporou. Velmi si vážíme dlouhodobé přízně a pomoci, díky které můžeme pomáhat dětem v dětských domovech, aby co nejlépe zvládly přechod do dospělosti.
Již druhým rokem můžete vidět TOP 50 projektů neziskových organizací z celé České republiky vybraných k podpoře z 19. ročníku sbírky Pomozte dětem.

Jde o nejlepší projekty, které prošly přísným výběrovým sítem hodnoticích komisí. Přečtěte si, jak zlepší život dětem, které ho třeba vůbec dobrý nemají, prohlédněte si fotky a seznamte se s příběhy dětí a jejich rodin, podívejte se na webové stránky organizací… a najděte to v sobě – Pomozte dětem!


07. 12. 2016

Vánoční předpremiéra

 

První vánoční dárek obdrželi 5.12.2016 klienti Azylového domu v Chrudimi a klienti Domu na půl v Hrochově Týnci od České televize, která je pozvala do Prahy na promítání předpremiéry vánoční pohádky „Slíbená princezna“. Pro klienty byla zajištěna i doprava. Všichni byli z promítání nadšeni, pro některé z nich to byla první návštěva velkého kina.

Děkujeme za krásný vánoční dárek.

Mgr. Ivana Čechová
vedoucí Azylového domu Chrudim


05. 12. 2016

Poděkování z obce Klešice

Na adresu naší organizace dorazil děkovný dopis od starostky obce Klešice paní Marie Staré. Zároveň si paní starostka domluvila na 6.12.2016 setkání jedním z našich právníků - Mgr. Soňou Hochovou, které chce osobně poděkovat za pomoc a spolupráci.

I my děkujeme ...

» dokument ke stažení

 


01. 12. 2016

Cema Žamberk navštívila AD Chrudim

Naši službu Azylový dům v Chrudimi navštívili pracovníci Cema Žamberk, z.ú. Cílem návštěvy bylo posílení stávající spolupráce mezi azylovými domy, předání aktuálních informací a dobré praxe při poskytování služby. Návštěva vysoko hodnotila stávající praxi i celý obytný prostor AD v Chrudimi. 

 

Mgr. Ivana Čechová, vedoucí AD Chrudim

 


01. 12. 2016

Matrix Angel pomáhá

Děkujeme Kadeřnickému salónu Matrix Angel Jirky Veselého v Pardubicích za podporu naší organizace.
 

Prodejem našich výrobků z dílny ručních prací přispívá k zajištění pomoci lidem v těžké životní situaci.

 

 

 

 

 


24. 11. 2016

Vánoční dárky potřebným!

 

Již pátým rokem se firma Sberbank CZ, a. s., Heršpická 5, 658 26 Brno rozhodla zrealizovat akci "Vánoční dárky potřebným". V rámci tohoto projektu oslovuje každoročně konkrétní dětské domovy, azylové domy či domy na půl cesty a zjišťuje, co by si uživatelé konkrétní služby přáli  k Vánocům. Zaměstnanci této firmy se pak přání uživatelů chopí, dárky seženou a následně doručí. Tento rok byl do tohoto projektu zapojen také Dům na půl cesty Havlíčkův Brod a Azylový dům Chrudim.

Díky Vám, se rozzáří oči dětem i dospělým. Děkujeme za to!

Mgr. Lenka Dlouhá
vedoucí Domu na půl cesty Havlíčkův Brod


14. 11. 2016

Nový web Poradenského centra pro děti a mládež

Poradenské centrum pomáhá již od roku 2005 dětem a mladým lidem z dětských domovů, výchovných ústavů a nově také z pěstounské péče.

Spolupráce je pravidelná a dlouhodobá, zaměřená na celkový rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí.

Více najdete na http://otevridvere.cz/
 
 
 
 
 
 
 
 

07. 11. 2016

Organizace Dům na půl cesty vyhrála v hlasování Bertíků

Havlíčkův Brod, 3. listopadu 2016 - Boxy jsou uzavřené, hlasy sečtené. Zákazníci 91 hypermarketů Albert po celé České republice měli možnost hlasovat prostřednictvím žetonků - Bertíků o projektech na podporu dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. Největší podporu nakupujících v Havlíčkově Brodě získal projekt organizace Centrum J. J. Pestalozziho.

O přízeň havlíčkobrodských zákazníků se utkaly projekty Centra J. J. Pestalozziho a Dětského domova Nová Ves u Chotěboře. Vítězem se stal projekt Centra J. J. Pestalozziho, které tak získá od Nadačního fondu Albert 55 tisíc korun na jeho realizaci. Druhý projekt pak obdrží 35 tisíc korun.

Kampaň Bertík pomáhá se setkala s velkým zájmem ze strany zákazníků, kterým moc děkujeme za podanou pomocnou ruku. Celkově vhodili nakupující po celé zemi do hlasovacích boxů přes půl milionu žetonů. Tato podpora nás velmi těší, protože svědčí o tom, že lidé nejsou lhostejní ke svému okolí a chtějí ho měnit k lepšímu,“ říká Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert.

Cílem vítězného projektu Centra J. J. Pestalozziho „Dům na půl cesty“ je co nejlépe připravit mladé lidi, kteří vyrostli v dětském domově, na samostatný život. Klíčové je zajistit, aby měli potřebné sociální dovednosti, zařadili se na trh práce a byli nezávislí na systému sociální pomoci. Centrum v Havlíčkově Brodě působí preventivně v oblasti nezaměstnanosti, závislostí, kriminality a bezdomovectví.

» pokračování článku

 


02. 11. 2016

Akcelerační víkend - Mentorská asistence Svitavy

Akcelerační víkend pro mentory a žáky v rámci projektu města Svitavy Mentorská asistence se uskutečnil na farmě Květná zahrada. Realizátorem projektu a organizátorem víkendu je Krizové centrum ve Svitavách. Od pátku se nesl víkend ve znamení pevnosti Boyard. Páteční odpoledne probíhalo v hravé atmosféře a v duchu seznamování a vzájemného oťukávání mentorů a žáků. Po setmění se již ve dvojici vydali do soutěžních disciplín pevnosti Boyard, do hledání řešení hádanek otce Fourase. Ve dvojicích absolvovali luštění hlavolamů, zatloukání hřebíků, zkoušku odvahy ve formě záhadné tekutiny a moučných červů, prolézání látkovým tunelem a absolvování stezky odvahy ve světle svíček. Za vyřešené a splněné úkoly obdrželi indicie, které jim napomáhaly k rozpoznání hesla a potažmo i získání pokladu pevnosti ve formě čokoládových mincí. Vzhledem k pěknému počasí měly děti i mentoři možnost vyzkoušet si projížďku na koni. Po obědě jsme se všichni vrátili do svých domovů, unavení, ale s úsměvem ve tváři, plni zážitků a nových přátelství. Přejeme dětem, ať jim to tak jde i celý školní rok.

Naše poděkování patří koordinátorovi prevence kriminality města Svitavy PhDr. Erichu Stündlovi, řediteli z.ú. Květná zahrada Mgr. Ferdinandu Raditschovi, Bc. Evě Huschkové, Bc. Světlaně Richtrové, Bc. Zuzaně Čížkové, Mgr. Jitce Říhové, Bc. Haně Nádvorníkové a Bc. Monice Antošové, které se postaraly o hladové žaludky všech účastníků.

 

za Krizové centrum Mgr. Irena Valtová

 

 

 


01. 11. 2016

Konference Ne/úplná rodina v azylovém domě

Centrum J. J. Pestalozziho uspořádalo za podpory Krajského úřadu Pardubického kraje a Města Chrudim dne 20.10.2016 konferenci na téma (Ne)úplná rodina v azylovém domě a její specifika. Významnými hosty konference byli radní Pardubického kraje Ing. Pavel Šotola a starosta města Chrudim Mgr. Petr Řezníček. Konference se zúčastnilo více než 90 osob z řad odborníků i široké veřejnosti. Přítomni byli zástupci nejen magistrátů, městských a krajských úřadů, OSPOD, Středisek výchovné péče, neziskových organizací pracující s danou cílovou skupinou, ale také studenti sociálních a zdravotních škol.

Deset odborníků z řad psychologů, soudních znalců, předneslo 11 příspěvků zaměřených mimo jiné na specifické projevy dětí v azylovém domě (AD) a rizika poškození při práci s rodinným systémem. Popsána byla ne/úplná rodina v AD včetně zvláštností romské rodiny; osobnost a limity klientů v AD. Shrnuty byly i rizikové faktory vedoucí ke ztrátě bydlení a dilemata při práci s danou cílovou skupinou.

Hlavním přínosem byla možnost diskutovat mechanismy účinné podpory, získání nových poznatků z dané oblasti a sdílení zkušeností z dobré praxe. Konference poukázala také na náročnost práce s rodinami v azylovém bydlení, potřebu multidisciplinárního týmu v dané službě a zajistit terapeuticko-pedagogickou práci se sekundárními klienty (dětmi). Z dotazníkového šetření byla potvrzena vysoká kvalita a úroveň příspěvků i celé konference. 


26. 10. 2016

Zahraniční návštěva v Azylovém domě v Chrudimi

Na návštěvu našeho Azylového domu pro matky s dětmi v Chrudimi přijela skupina zahraničních studentů z Turecka, Portugalska, Slovenska, Polska a Itálie.

 

Studenti se velmi zajímali o chod zařízení, cílovou skupinu a její problémy.

Naši pracovníci dále předali informace nastaveném systému a funkčnosti sociálních služeb v České republice se zaměřením na pobytové služby a azylové domy.

 

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí služby

 


23. 10. 2016

Vaše hlasy pomáhají.

DĚKUJEME ZA VAŠE HLASY!

Naše Poradenské centrum také díky jim získalo plnou podporu od ING Bank Nadace Terezy Maxové dětem.
 

Zajímá Vás jak peníze pomáhají?

Podívejte se na www.otevridvere.cz

 

 

 


14. 10. 2016

Poděkování klientky Krizovému centru v Jihlavě

Ocenění práce odborných pracovníků Krizového centra v Jihlavě:

» dokument ke stažení

 

Děkujeme.

 

Bc. Šárka Laipoldová - terapeutka

 

 

 


09. 10. 2016

Pozvánka na konferenci Neúplná rodina

Centrum J. J. Pestalozziho Vás srdečně zve na konferenci

(Ne)úplná rodina v azylovém domě a její specifika, 

kterou pořádá ve spolupráci s Krajským úřadem Pardubického kraje a Městem Chrudim.

 

Místo konání: Budova Městského úřadu Chrudim, Pardubická 67, Zasedací místnost, 2. patro

Datum: 20.10.2016
 

Program konference:

> Prezence účastníků 08:30 – 09:00
> Dopolední část konference 09:00 – 12:00
> Oběd 12:00 – 13:00
> Odpolední část konference 13:00 – 15:15
> Diskuse 15:15 – 16:00
> Ukončení konference 16:00

Cena za účast na konferenci je 250 Kč za osobu při přihlášení do 13.10.2016. Po této době bude možné hradit poplatek pouze na místě konání konference a to v hodnotě 400 Kč. Cena zahrnuje mimo účast i tištěné materiály a občerstvení. Přihlásit se můžete na webových stránkách http://www.sociveci.cz/?page_id=112, podrobné informace najdete na: www.sociveci.cz, případné dotazy zašlete na e-mail: sociveci@pestalozzi.cz nebo volejte na tel.: 607 971 652, kontaktní osoba Iveta Blehová.

 

Témata příspěvků: 

> Azylový dům Chrudim v praxi, 
> Specifické projevy dětí v AD a práce s nimi, 
> Osobnost a limity klienta azylového domu, 
> Specifika bydlení celých romských rodin v AD, 
> Azylové bydlení z pohledu odboru sociálních věcí MěÚ Chrudim, 
> Zahraniční praxe: Podpora a posilování rodinného systému na Slovensku, 
> Rizikové faktory vedoucí ke ztrátě bydlení, 
> Sociální bydlení v České republice: současnost a budoucnost, 
> Rizika poškození v praxi při práci s rodinným systémem, 
> Dysfunkční rodina v Azylovém domě versus „běžná rodina“ včetně rozdílů při práci, 
> Dilemata při práci v AD.
 

Těšíme se na Vaši účast a děkujeme za případné další sdílení Vašim kolegům i spolupracujícím organizacím.
Iveta Blehová, zástupce ředitele


07. 10. 2016

Poděkování Krizovému centru v Jihlavě

Vážená paní magistro,

odbor sociálních věcí Magistrátu města Jihlavy dostal za úkol zorganizovat v letošním roce Den sociálních služeb, který proběhl včera, tj. 5. října 2016. 

Na základě dnešního vyhodnocení uvedené akce bych Vám chtěl touto cestou poděkovat svým jménem a jménem svých spolupracovníků za prezentaci činnosti Vaší organizace, která byla přínosem a přispěla k seznámení veřejnosti a zúčastněných organizací se službami, které poskytujete pro občany města Jihlavy. 

Ještě jednou děkuji a těším se na další vzájemnou spolupráci.


S pozdravem

Ing. Jozef LABUDA
vedoucí odboru odbor sociálních věcí
magistrátu města Jihlavy


05. 10. 2016

Váš hlas pomůže dětem z dětských domovů

Projekt našeho Poradenského centra soutěží u nadace ING o podporu.

Pošlete prosím hlas na uvedený odkaz. http://www.ingbank.cz/fond-nadace-terezy-maxove-detem/hlasujte/hlasujte-za-projekt.html?id=406

Hlas musíte dát celkem 3 projektům. Množství zaslaných hlasů ovlivní výši podpory.

Hlasování končí za týden 11.10.2016

Děkujeme, že společně s námi pomáháte dětem.

 

 


01. 10. 2016

Knoflíkový den

Jednodenní sbírková akce proběhla ve středu 21. září 2016 v Chrudimi, Pardubicích, Jihlavě, Svitavách a Havlíčkově Brodě.

Během neceléhoho dne se podařilo vybrat 51.158 Kč.

Z toho:

Chrudim                8. 866 Kč

Pardubice             10.830 Kč

Svitavy                   9.960 Kč

Jihlava                  14.655 Kč

Havlíčkův Brod        6.775 Kč

+ 72 Kč v přepočtu cizí měny

 

Výtěžek sbírky pomůže dětem, dospělým i seniorům v nelehké životní situaci prostřednictvím odborných služeb naší organizace.

Děkujeme všem dárcům za podporu, studentům a pracovníkům Centra J.J. Pestalozziho za pomoc při sbírce.

» fotografie ze sbírky k nahlédnutí zde «

 


26. 09. 2016

Článek v Chrudimském deníku: Sbírka pomůže lidem v nelehké životní situaci

Chrudim - V Chrudimských ulicích se včera uskutečnila sbírka ve prospěch klientů Krizového centra J.J. Pestalozziho. Centrum poskytuje svým klientům, tedy lidem, kteří se ocitli v nelehké životní situaci, služby v oboru krizové intervence, stejně jako v oblastech sociálního, právního a psychologického poradenství a také v několika dalších oblastech.

V řadách dobrovolnic jsme na Resselově náměstí zastihli studentky Ivanu Andryshyn a Moniku Langovou ze SOU a SOŠ obchodu a služeb. „Spolupráce s uvedenou školou je opravdu skvělá, neboť její ředitel Jaroslav Kořínek nám pomohl zajistit celou třídu dobrovolníků," ujistila pracovnice Centra J.J. Pestalozziho Zuzana Tvrdíková.

Knoflíkový den v Chrudimi - foto: Marek Nečina

článek převzat z webových stránek Chrudimského deníku


23. 09. 2016

Přijmeme vedoucí Azylového domu v Chrudimi - termín prodloužen do 7.10.2016

Centrum J. J. Pestalozziho přijme pracovníka na pozici vedoucí služby Azylový dům v Chrudimi.

Pracovní náplň:

 • vedení týmu a zajištění provozu služby Azylový dům
 • sociálně právní poradenství včetně vedení sociální agendy
 • přímá práce s cílovou skupinou AD (tj. oběti domácího násilí, rodiny s dětmi a klienti odcházející ze zařízení ústavní výchovy)
 • vytváření, zavádění a kontrola standardů kvality
 • zpracovávání statistických a koncepčních materiálů
 • vedení skupinových seminářů a dalších aktivit
 • zajišťování spolupráce, reprezentace a vzájemné informovanosti mezi poskytovatelem sociální služby a obcemi na místní úrovni a dalšími spolupracujícími organizacemi a institucemi

» celý inzerát ke stažení (PDF, 254 kB)


21. 09. 2016

Každý Váš žeton POMŮŽE

Projekt DŮM NA PŮL CESTY Havlíčkův Brod, byl nominován k nejvyšší možné podpoře z grantu Nadačního fondu Albert, ve výši 55 000 Kč nebo 35 000 Kč.

O konečné výši rozhodnou hlasující zákazníci hypermarketu Albert v Havlíčkově Brodě.
Za nákup 200 Kč získáte 1 žetonek - Bertík.

Ten bude moci vhodit do hlasovacího boxu.

Více o tom komu můžete pomoci na http://www.nadacnifondalbert.cz/akce/bertik-pomaha-hlasovani-na-prodejnach

Děkujeme!

 

 


20. 09. 2016

Knoflíkový den

Ve středu 21. září se uskuteční veřejná sbírka Knoflíkový den. Jednodenní sbírková akce proběhne v Havlíčkově Brodě, Jihlavě, Pardubicích, Chrudimi a Svitavách.

„Cílem sbírkové akce je výběr finančních příspěvků do zapečetěných pokladniček na pomoc nejen dětem, ale i dospělým a seniorům, kteří se ocitli v nelehké životní situaci, a to prostřednictvím odborných služeb Centra J. J. Pestalozziho.

Ve středu ráno vyrazí studenti středních škol do ulic výše uvedených měst. Všichni budou u sebe mít zapečetěné pokladničky a oblečeni budou do oranžových triček s nápisem Knoflíkový den a logem Centra J. J. Pestalozziho. Lidé za příspěvek mohou dostat Knoflík pro štěstí, které vyráběli klienti Domu na půl cesty v Havlíčkově Brodě a v Hrochově Týnci. Více na www.pestalozzi.cz.

 

 


16. 09. 2016

Poděkování drogerii HANPO

Děkujeme p. Hlaváčkovi a celému jeho týmu pracovníků za možnost využít dlouhodobě místa v této drogérii k prodeji výrobků z dílny ručních prací uživatelů z Domu na půl cesty v Havlíčkově Brodě. Velice si této možnosti vážíme.

Výrobky si můžete zakoupit v drogérii HANPO, s. r. o. na Havlíčkově náměstí 163, Havlíčkův Brod 580 01.

Děkujeme!

Mgr. Lenka Dlouhá, vedoucí Domu na půl cesty


07. 09. 2016

Naši reprezentanti

První zářijovou neděli se v Chrudimi běžel závod na 10 kilometrů. Na start se postavil i tým Centra J.J.Pestalozziho.  Všichni reprezentanti Centra závod úspěšně dokončili.
Doprovodný lidový běh si s námi přišli zaběhnout i klienti našeho Poradenského centra. Nejenom, že udělali něco pro své zdraví, ale svými dresy nám pomohli propagovat veřejnou sbírku, tzv. Knoflíkový den, která proběhne 21. září v Chrudimi, Pardubicích, Jihlavě, Svitavách a Havlíčkově Brodě.

 


05. 09. 2016

Poděkování

Poděkování spokojených klientů odborným pracovníkům Krizového centra ve Svitavách.

Děkujeme.

» příloha PDF


29. 08. 2016

Jak se vyvíjí krizová pomoc v Jihlavě

Krizové centrum v Jihlavě vzniklo na počátku roku 2016 a je prvním na Vysočině. Od svého otevření si k němu nachází cestu stále více lidí, kteří se ocitli v náročné životní situaci.

Krizové centrum Jihlava je prvním a jediným poskytovatelem krizové pomoci na Vysočině. Vzniklo vlednu 2016 pod hlavičkou Centra J. J. Pestalozziho. Centrum J.J.Pestalozziho je nestátní nezisková organizace, která dlouhodobě a velmi úspěšně poskytuje poradenské, vzdělávací a sociální služby ohroženým a znevýhodněným skupinám obyvatel v České republice s důrazem na kraje Pardubický a Vysočinu. Služby poskytuje v 5ti městech, své sídlo má v Chrudimi a letos oslavilo 24. let od svého založení.

Na Krizové centrum se mohou obracet lidé v nejrůznějších obtížných životních situacích – bez ohledu na věk. Služby poskytujeme dospělým i dětem, krizová pomoc je bezplatná a lze ji využít anonymně. Krizové situace mohou mít mnoho podob: vážné onemocnění, ztráta zaměstnání, rozvod a rozchod, poruchy sexuality, poporodní změny v psychice, narození postiženého dítěte, násilí, špatné vztahy na pracovišti či mezi přáteli, pocity osamění, strachy a úzkosti, účast při nehodě, účast trestném činu – ať jako oběť či pachatel, ad.  »pokračování článku

----

Obrátit se na Krizové centrum můžete na e-mailu kcji@pestalozzi.cz nebo na telefonu 567 155 028. 


25. 08. 2016

Nácvik pracovních dovedností v Azylovém domě Chrudim

Klienti našeho Azylového domu, kteří např. z důvodu péče o dítě delší dobu nepracovali, postrádají nebo postupně ztrácí pracovní a jiné sociální návyky, čímž se postupně stávají neuplatnitelnými na trhu práce, stejně tak jako selhávají v mnoha dalších oblastech. Pro udržení stávajících nebo získání nových pracovních dovedností navštěvují klienti aktivity, které jim přiblíží obvyklý způsob fungování okolního světa a připraví je na bezpečnější návrat zpět do společnosti bez opakovaného selhání.

 

                                              Romana Ponertová, vedoucí AD Chrudim

 


22. 08. 2016

Prevence nezaměstnanosti, závislostí a bezdomovectví

I tak by se dal nazvat týden plný zkušeností pro budoucí život, který prožily v Bělé pod Pradědem děti z našeho Poradenského centra.

 

Učily se všemu, co jim po opuštění dětského domova pomůže postavit se na vlastní nohy. Ví, jak sestavit rozpočet, uvařit nová jídla, smysluplně využít volný čas.

Mnoho času bylo věnováno i práci na sobě. Dalo jim to zabrat, ale i tak jsme společně prožili bezva týden.

 

 

 

 


18. 08. 2016

Díky sportovcům jsme dosáhli cíle za 3 dny.

Náš projekt Senior v dluhové pasti díky úsilí a energii sportovců dospěl ke svému cíli za 3 dny!!!

Více informací o projektu najdete zde mezi ukončenými projekty.

Děkujeme všem sportovním nadšencům a Nadaci ČEZ za podporu našeho projektu.

 

Sportujte a pomáhejte s aplikací EEP.

 

 

 

 

 

 

 


16. 08. 2016

Pomáhej pohybem

15. 08. 2016

Článek v Jihlavském deníku: Rozchod i dluhy řeší nová služba

Jihlava – Krizové centrum, které nabízí pomoc v různých životních situacích, funguje v Jihlavě na Štefánikově náměstí od ledna letošního roku. Sídlí tam teprve krátce, již po půl roce fungování se ukazuje, že má v krajském městě Vysočiny své místo. Za prvních šest měsíců ho navštívilo
114 klientů.

Jeden příklad za všechny. Centrum pomohlo ženě, kterou využíval její synovec a citově ji vydíral. „Klientka řešila situaci ohledně synovce, který se neustále dožadoval pomoci. Například žádal o peníze, jídlo nebo telefon. Pokud mu nevyhověla, tak ji citově vydíral a vyhrožoval sebevraždou," popsala jeden 
z případů Tereza Vágnerová, vedoucí Krizového centra Jihlava a zároveň sociální pracovnice. » pokračování ...

 

článek převzat z Jihlavského deníku: http://www.jihlavsky.denik.cz/

 


11. 08. 2016

Pracovní návštěva z Pardubického kraje

 

Ubývá peněz, přibývá administrativy, zvyšují se nároky. 

I o těchto tématech diskutovali pracovníci naší organizace s radním Pardubického kraje odpovědným za sociální věci Pavlem Šotolou a vedoucí odboru sociálních věcí Helenou Zahálkovou. Na schůzce jsme si vyjasnili některé otazníky a přidali podněty k řešení palčivých problémů neziskovek.


01. 08. 2016

Nové výrobky našich klientů v v Domu na půl cesty

Během nácviku pracovních dovedností nezaměstnaní klienti a studenti během hlavních prázdnin získávají a udržují potřebné pracovní dovednosti, které jim pomáhají zlepšit uplatnění na trhu práce. Klienti mají možnost učit se odvádět práci v požadované kvalitě a kvantitě, pracovat podle předepsaných postupů. Nácvik pracovních dovedností probíhá v dílně ručních prací.

Bc. Jaroslava Kudrnková, vedoucí služby

 


01. 08. 2016

Nová výroční zpráva naší organizace

I v letošním roce připravili pracovníci naší organizace výroční zprávu za uplynulý rok.

Pokud máte zájem o podrobné informace z naší činnosti, prolistujte . . .

Máte dvě varianty a záleží na rychlosti vašeho připojení k internetu.

» výroční zpráva 2015 v kompaktním formátu (PDF, 2,4 MB)

» výroční zpráva 2015 (PDF, 19,2 MB)

 


01. 08. 2016

Nová pracovní příležitost v Azylovém domě Chrudim

 

Centrum J. J. Pestalozziho přijme pracovníka na pozici ostraha - vrátný do Azylového domu v Chrudimi. 

Provoz je nepřetržitý, tzn. směny denní i noční. Pracovník zajišťuje bezpečnost při chodu zařízení, eviduje návštěvy a i přímo pracuje s cílovou skupinou azylového domu. 

Nabízíme hlavní pracovní poměr i možnost DPP. Nástup ihned nebo dle dohody.

Bližší informace o nabízené pozici a kontakty naleznete zde. 


21. 07. 2016

NAŠE CENTRUM POMÁHÁ JIŽ 24 LET

Na počátku vzniku společnosti v roce 1992 stál tým nadšenců, kteří pracovali s dětmi v dětském výchovném ústavu. Uvědomovali si, že osud dětí v zařízeních není jednoduchý a složitý zůstává i po jeho opuštění.

Proto v roce 1996 mimo jiné založili v Hrochově Týnci první Dům na půl cesty v České republice. Vznikla tak ojedinělá služba, která nabízí péči o děti odcházející z dětských domovů po dosažení 18 let. Od roku 2004 nabízí tuto službu také DPC Havlíčkův Brod.

      

Foto: Slavnostní otevření nového Domu na půl cesty v Hrochově Týnci za účasti bývalého hejtmana Pardubického kraje Michala Rabase, ředitelky Konta Bariéry Boženy Jirků a poslankyně Parlamentu ČR Drahoslavy Bartoškové. 

V průběhu let se naše pomoc rozrostla do dalších 5 měst a kraje Vysočina. Nabízíme pomoc Krizových center v Chrudimi, Svitavách a Jihlavě. Sem může přijít každý, kdo se potýká s problémy, které jsou nad jeho síly. Odborné sociální poradenství pomáhá řešit dluhy a problémy dlouhodobějšího charakteru.

O to, aby děti z ústavů dobře zvládly přechod do samostatného života, se starají pracovníci Poradenského centra pro děti a mládež v Chrudimi. Několik let před ukončením ústavní výchovy, a i po ní, připravují děti z dětských domovů na samostatný život.

Aby byl výčet pomoci kompletní, nabízíme pomoc obětem domácího násilí a rodinám s nezletilými dětmi v Azylovém domě v Chrudimi. Cílem je život bez násilí, získání nezávislosti a samostatného bezpečného bydlení.

Pokud i Vy potřebujete pomoc, nebojte se nás kontaktovat, jsme připraveni Vám pomoci.
 


07. 07. 2016

Nové vydání Infolistu

Infolist je čtvrtletní bulletin nestátních neziskových organizací Pardubického kraje, ve kterém Vás informujeme o aktuálních dotačních možnostech, úspěšných akcích neziskových organizací nebo zde naleznete pozvánky na budoucí akce. 
V tomto vydání se můžete dočíst o úspěchu Burzy filantropie v evropské soutěži SoziaMarie nebo o významném výročí Domu na půl cesty Centra J. J. Pestalozziho.

Nevladky.cz, portál pro NNO v Pardubickém kraji

» Infolist 4-6/2016 ke stažení (PDF, 6,9 MB)


27. 06. 2016

V Burze filantropie jsme získali 37.000 Kč

Na jedinečný projekt ASISTOVANÝ KONTAKT přispělo celkem 5 dárců.

Děkujeme firmám Ekomonitor (15.000 Kč), Sostaf (9.000 Kč), VS Chrudim (7.000 Kč), Medesa (3.000 Kč) a Městu Chrudim (3.000 Kč) za pomoc.


Vážíme si vaší pomoci!

 

 

 

 

 


23. 06. 2016

Článek v Havlíčkobrodském deníku: Centrum J. J. Pestalozziho pomáhá lidem již 24 let

Havlíčkův Brod – Centrum J. J. Pestalozziho patří mezi největší neziskové organizace v Pardubickém kraji. Na počátku jeho vzniku stál tým nadšenců, kteří pracovali s dětmi v dětském výchovném ústavu. Uvědomovali si, že osud dětí v zařízeních není jednoduchý a složitý zůstává i po jeho opuštění. Proto vznikla organizace, která těmto dětem pomáhá dodnes. A nejen jim. 

Postupem let se pomoc rozšířila i na další, kteří se bez zájmu a pomoci jiných lidí neobejdou. V roce 1996 založili v Hrochově Týnci první Dům na půl cesty v České republice.

» pokračování článku zde

 


21. 06. 2016

Den D pro děti z dětských domovů

 

Děti z dětských domovů mají mnohem těžší start, než děti z běžných rodin. Naše Poradenské centrum je připravuje na samostatný život, až se za nimi dveře dětského domova definitivně zavřou. Přečtěte si jak jeden z takových dní prožívají: 

Dne 9. června 2016 proběhlo zkušební výběrové řízení pro klienty Poradenského centra v ČSOB Pojišťovně, konkrétně v Call centru. Po přípravách v rámci skupin osobnostního rozvoje, kdy si děti napsaly životopis, motivační dopis, zjistily, co vše je čeká na osobním pohovoru, jsme s dětmi vyrazili do Pardubic. Zde se účastnily nejdříve aktivit zaměřených na skupinovou práci, představení sebe sama a rozhovorů o obsahu životopisů. Děti si vyzkoušely i hovor se zákazníkem na telefonické lince. Pracovníci ČSOB Pojišťovny byli překvapení připraveností dětí, chválili je a vyzdvihovali momenty, kdy reagovaly dobře. Byla to pro děti velmi cenná zkušenost, kterou budou moci uplatnit ve svém budoucím životě.

» rozšířený příběh ke stažení v PDF

Rádi bychom poděkovali pracovníkům personálního oddělení a Call centra za možnost, kterou dali mladým lidem z dětských domovů, vyzkoušet si pracovní pohovor. Děkujeme za Váš čas, ochotu a úžasný přístup. 


14. 06. 2016

Uznání pracovníkům Krizového centra Svitavy

 

Přečtěte si poděkování spokojených klientů odborníkům z Krizového centra Svitavy:

» dopis KCSV ke stažení


Děkujeme za pochvalu.


10. 06. 2016

Sociální a zdravotní komise města Chrudim v Azylovém domě

Na návštěvu našeho Azylového domu v Chrudimi zavítala sociální komise Městského úřadu v Chrudimi.

Členové komise se seznámili s chodem zařízení a vyjádřili spokojenost s jeho
činností.

 

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí Azylového domu Chrudim

 

 


06. 06. 2016

Ukončení projektu

V květnu jsme v Krizovém centru ve Svitavách ukončili již čtvrtý ročník projektu Mentorská asistence. V letošním ročníku bylo 8 žáků s poruchami chování a učení a 8 mentorek z řad studentek svitavských středních škol. Jedná se o vztahový mentoring, který neslouží čistě proto, aby žáci zlepšili své známky, ale aby zároveň našli kamarády, kteří jim mohou být oporou, průvodcem a pomocníkem. Program jsme zahájili akceleračním víkendem v Květné zahradě, kde si děti vybraly své mentory a vytvořily dvojice, které se scházely společně po celý rok. Na závěr si děti připravily pro svoje mentorky program, jako poděkování za celoroční píli a trpělivost. Uspořádaly pro ně hru šipkovanou, u které se všichni dobře bavili, mentoři luštili hádanky, hledali nápovědy a poklad. Nakonec všichni společně vypustili lampion na znamení ukončení programu, ale nikoli na ukončení jejich přátelství…

 


01. 06. 2016

Poděkování cukrárně Le Zentaine

 

Děkujeme paní Lence Školoudové z cukrárny LE ZENTAINE Chrudim za koláče, které věnovala klientům našeho Azylového domu.

Všichni mohli ochutnat poctivé a zdravé produkty vyrobené podle zásad zdravé výživy.

 

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí Azylového domu

 


30. 05. 2016

Bezplatné oddlužení i v Chrudimi

Centrum J.J.Pestalozziho poskytuje od začátku roku 2016 v Chrudimi novou bezplatnou službu. Zkušený a kvalifikovaný právník nabízí pomoc se sepsáním žádosti o oddlužení a podáním této žádosti k soudu. Této možnosti již využila řada klientů, kteří si tuto službu nemohou vynachválit.

Oddlužení (tzv. osobní bankrot) je způsob řešení úpadku, který umožní dlužníkovi "nový start" a motivuje ho k aktivnímu zapojení do umořování svého dluhu.Tuto službu jsme dosud nabízeli pouze v Krizovém centru ve Svitavách.

Kontakt KC Chrudim - tel.: 469 623 899, 469 623 896

Kontakt KC Svitavy - tel.: 461 321 100, 461 321 200

 


19. 05. 2016

Spolupráce města Humpolec a Domu na půl cesty v Havlíčkově Brodě

Spolupráce s Domem na půl cesty Havlíčkův Brod  je výborná!

Na základě oboustranné smlouvy, zpravidla nepřesahující jeden rok, se nám podařilo umístit v Domě na půl cesty několik mladých lidí ve věku 18-26 let.  Především se jednalo o děti z dětského domova, výchovného ústavu, ale i děti z nefungující rodiny.

Sociální pracovnice pomohly klientům hledat nejlepší možná řešení jejich tíživé životní situace. Klienti se naučili mluvit o svých problémech a společně je řešit.  Měli odbornou psychologickou pomoc a podporu.

Myslím, že klienti tu našli smysl pro svůj další život a určitě nést zodpovědnost za svá rozhodnutí.

Po ukončení pobytových služeb zůstávají nadále v kontaktu se sociálními pracovnicemi, využívají jejich poradenství, mapují obtížnou situaci, hledají cestu, jak jich dosáhnout.
 

„Jsem ráda, že Dům na půl cesty v Havlíčkově Brodě patří mezi neziskové organizace, s kterými dlouhodobě spolupracuji.“

Hana Křížová

sociální pracovník, MěÚ  Humpolec


16. 05. 2016

Pozvánka na seminář Psychoterapie dětí

Krizové centrum Jihlava Vás zve dne 20. května 2016 od 9.00 do 17.00 hodin do Městské knihovny v Jihlavě na seminář

Psychoterapie dětí a adolescentů

» pozvánka ke stažení

 

MUDr. Peter Pöthe, uznávaný psychiatr a psychoterapeut, Vás na příkladu kauzuistik léčby dětí s poruchou emočního prožívání a chování seznámí se základními teoretickými a technickými koncepty své práce.

Přihlášky zasílejte na mail kcji@pestalozzi.cz. Cena za seminář činí 1500 Kč při přihlášení do 12.5.2016 (platba na místě 1800 Kč).

 

Těšíme se na Vaši návštěvu. 
 


11. 05. 2016

Potěšíme čtenáře Chrudimského deníku ...

 

Chrudim, Hrochův Týnec – Do redakce Chrudimského deníku přibylo dvacet nádherných sošek koček a andělů (jednu takovou lze vidět i na snímku vpravo přímo ve výrobě). A jedna z nich může být i vaše!

Je to velmi jednoduché. Stačí navštívit stránku Chrudimského deníku na sociální síti Facebook a dát jí "like". Každému dvacátému věnujeme kočku nebo anděla podle jeho výběru. Detaily předání domluvíme individuálně. 

Dekorace však nejsou ledajaké. Jejich autory jsou klienti Domu na půli cesty, který provozuje Centrum J. J. Pestalozziho Chrudim. Ti v dílnách ručních prací vyrábí ozdoby z nejrůznějších materiálů. » pokračování článku

 

Celý článek je ke stažení ZDE ve formátu PDF. 

 


09. 05. 2016

Poděkování klienta JUDr. D. Bartoškové

I rozvodem se dá při dobré vůli manželů a odborné pomoci projít v klidu.

Přečtěte si poděkování klientů, kteří to úspěšně zvládli. 

 

Vážená paní doktorko,

rád bych Vám znovu vyjádřil svou velkou vděčnost za to, jak skvěle jste nás provedla těmi nepříjemnými záležitostmi s rozvodem.
I díky Vám se podařilo, že jsme ve shodě a díky pohodě při sepisování zůstává vše v klidu.
Tak Vám ještě jednou mnohokrát děkuji a zůstávám s pozdravem

 

Petr Mašek
 

 


 


05. 05. 2016

Pane, pojďte si hrát .....

19. 4. 2016 proběhl poslední z řady seminářů na téma Syndrom CAN. Dohromady jsme proškolili 35 účastníků. Zejména to byli učitelé, sociální pracovníci, etopedi, speciální pedagogové…Sami sociální pracovníci a pedagogové si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je být v roli dítěte, kterého obklopuje chladná domácí atmosféra, nevraživost, neláska a agrese. Workshopy sloužily také k mezioborovému setkání a prohloubení spolupráce mezi dalšími subjekty, které přichází s dětmi se syndromem CAN do styku.

 

K.Vencálková, psycholožka Krizového centra Svitavy

 

 


02. 05. 2016

Díky kuřeti můžeme pomáhat dětem

Děkujeme Nadaci rozvoje občanské společnosti a České televizi za finanční podporu našeho projektu Poradenské centrum pro děti a mládež.

V 18. ročníku sbírky Pomozte dětem jsme byli podpořeni částkou 334.200 Kč.

Díky této podpoře můžeme pomáhat dětem z dětských domovů se lépe připravit na samostatný život po odchodu z ústavního zařízení.

 

 

 


29. 04. 2016

Den otevřených dveří v Azylovém domě

» Článek v Chrudimském deníku
 

Dne 27.4. se konal den otevřených dveří v Azylovém domě v Chrudimi.

Návštěvy z řad spolupracujících organizací i široké veřejnosti tak měly možnost prohlédnout si všechny prostory a získat informace o podmínkách, cílové skupině a průběhu nabízené služby.

Od doby zahájení provozu, v roce 2012, bylo podpořeno již 307 klientů.

Děkujeme všem za osobní účast a pozitivní zpětnou vazbu k vysoké kvalitě poskytované služby.

 

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí Azylového domu Chrudim

 


27. 04. 2016

Pozvánka do Havlíčkova Brodu

Sdružení přátel kolem hudebních kapel Memento Mori, Chasing Christy a Highstreet Hooligans působících především v oblasti Havlíčkova Brodu se rozhodlo představit projekt, který v současné době podporují - Dům na půl cesty Havlíčkův Brod.

Prostřednictvím přednášky, která se bude konat dne 28. 4. 2016 v 19:00 hodin v klubu OKO v Havlíčkově Brodě (Smetanovo náměstí 30), se můžete dozvědět, co je iniciativou Show your help a posláním Domu na půl cesty.

Všichni jste srdečně zváni!

 

                                                         Mgr. Lenka Dlouhá, vedoucí Domu na půl cesty Havl. Brod

 

 


26. 04. 2016

Článek v Chrudimském deníku: Pobyt v azylovém domě Kláře pomohl, změnila svůj život

Chrudim – Dnešní příběh Centra J. J. Pestalozziho je věnován Kláře. Tato mladá žena dokázala změnit svůj postoj k životu, ačkoliv si myslela, že z její složité situace není východisko. 

Do Azylového domu v Chrudimi přichází s ročním synem bez funčního rodinného zázemí. Odchází od manžela, který neprojevuje zájem o rodinu, nepracuje, zadlužuje se, čas tráví s kamarády u piva. V opilosti je agresivní, hádky v rodině jsou na denním pořádku. Klára vše v tichosti snáší, přeje si pro syna zachovat rodinu. Situace se vyhrocuje tím, že rodina z důvodu neplacení nájemného přichází o byt a manžel Kláry domácnost opouští. Ona zůstává sama, bez finančních prostředků a s obavou, že jí bude jediný syn odebrán. 

Z posledních sil si vyhledává přes internet pobytovou službu a žádá azylový dům o přijetí...

» pokračování článku

Celý článek je ke stažení ZDE ve formátu PDF. 

 


21. 04. 2016

Poděkování klienta paní Monice Novotné

Dluhová poradna našeho Krizového centra patří mezi velmi vytížené služby a to především v posledních letech.

Řada klientů se díky naší pomoci vymanila z dluhové pasti a nepřišla o svůj majetek nebo střechu nad hlavou.

Přečťete si vyjádření klientů ke skvělé práci Moniky Novotné, která se na dluhovou problematiku specializuje.

» pochvala klienta paní Novotné

 

Pomoc při řešení dluhů a oddlužení nabízíme také v Krizovém centru ve Svitavách.

Všechny naše služby jsou pro Vás ZDARMA.

Děkujeme všem spokojeným klientům za ocenění naší práce.

 


18. 04. 2016

Pozvánka na Den otevřených dveří v Azylovém domě

Zveme vás na den otevřených dveří v našem Azylovém domě, který se koná dne 27.4.2016 (časový harmonogram naleznete v příloze).

Pokud máte nějaké známé, kteří by měli zájem přijít se podívat, sdílejte, prosím. Pro jednotlivce není třeba rezervace, u skupin nad 5 lidí je nutné pro omezenou kapacitu AD a efektivnější plánování akce nahlásit.

Mgr. Romana Ponertová

» pozvánka ke stažení


15. 04. 2016

Siemens podpořil naši organizaci

Děkujeme firmě SIEMENS ČR, která podpořila naši službu Asistovaný kontakt.

Velmi si vážíme této podpory.

http://www.siemens.com/entry/cz/cz/

 


14. 04. 2016

Podpořte děti z rozvedených rodin

Podpořte děti z rozvedených rodin.

 

Dnes v poledne startuje Burza filantropie, která potrvá 1 týden. HLASUJTE

pro projekt DĚTI MAJÍ PRÁVO NA OBA RODIČE.

 

Váš hlas pomůže dětem mít ve svém životě oba rodiče a to i přesto, že spolu nežijí.

Děkujeme

 

 


11. 04. 2016

Poděkování firmě IVECO ČR

Děkujeme firmě IVECO ČR za sponzorský dar. Velmi si vážíme dlouhodobé spolupráce.

Iveco ČR

IVECO ČR ve Vysokém Mýtě je největším výrobním závodem značky IVECO BUS. Autobusy vyváží do 30 zemí světa. Výrobní závod v roce 2013 získal bronzovou medaili World Class Manufacturing.
 


05. 04. 2016

Peříčkový den byl úspěšný

Děkujeme dárcům, kteří přispěli do sbírky POMOZTE DĚTEM, jejíž součástí je i náš projekt Poradenské centrum pro děti a mládež.

Dne 16. dubna ve 21.15 hod. proběhne přímý přenos v České televizi, kde můžete pomocí DMS přispět na pomoc ohroženým dětem z celé České republiky.

Vedoucí Poradenského centra Mgr. Bára Měrková a její tým dobrovolníků odvedli během sbírkového dne skvělou práci.

 

Chcete nás podpořit přímo? Zde najdete bezpečný a rychlý způsob!

 

Děkujeme.

 

 


31. 03. 2016

Peříčkový den

Centrum J.J.Pestalozziho pomáhá dětem z dětských domovů prostřednictvím projektu Poradenské centrum pro děti a mládež.

Tento projekt patří mezi TOP 50 vybraných organizací, které vyhlašuje Kuře ve své sbírce Pomozte dětem.

Součástí akce je i celorepubliková sbírka Peříčkový den.

Až v pátek 1. dubna potkáte dobrovolníky ve žlutých tričkách, kupte si od nich peříčkovou brož a přispějte na pomoc znevýhodněným dětem. 

Děkujeme.

 

Na tuto akci Vás zve i Chrudimský deník ve svém článku "Chcete mít radost? Darujte ji! Zítra je Peříčkový den". 


29. 03. 2016

Článek v Chrudimském deníku: Marie se těšila na klidné stáří a místo toho ji začal týrat syn

Chrudim – Když se člověk dostane do obrovských problémů, které mu přerůstají nad hlavu, neměl by zapomínat na přítomnost odborníků ochotných pomoci. Dnes přinášíme další z příběhů se šťastným koncem z Krizového centra J.J.Pestalozziho. 

U dveří zvoní starší paní a ptá se, zda ji může někdo pomoci. Přichází v doprovodu svého bratra. Na to, aby takovou situaci zvládla sama se necítí. Působí unaveně a neví, jak začít.

Po chvíli začne vyprávět svůj příběh. Příběh matky, která žije se svým třicetiletým synem v jejím bytě. Jeho chování vůči ní překračuje v mnoha směrech hranice. Nepodílí se na chodu domácnosti, pije, neplatí alimenty, nepracuje, má dluhy. Toto trvá už 5 let. Co bylo „poslední kapkou", která rozhodla o tom, zazvonit na zvonek Krizového centra? Mezi slzami popisuje, jak jí fyzicky napadl. Každodenní nespokojenosti a nadávkám už dávno přivykla, na toto si však zvykat nechce. Po celou dobu doufala, že se situace změní. Hledala synovi práci, platila jeho dluhy. Později rezignovala, přestala se o něj starat, prát, vařit. Výsledek – bez efektu. Nyní zažívá pocity selhání, stresu a beznaděje. Těšila se na klidný důchod a místo toho musí čelit nadávkám a bití. » pokračování ...

 

 

Článek převzat z Chrudimského deníku: http://chrudimsky.denik.cz/

 


25. 03. 2016

Koncert pro Dům na půl cesty v Havlíčkově Brodě

Sdružení členů a přátel kolem hudebních kapel Memento Mori, Chasing Christy, Highstreet Hooligans působících především v oblasti Havlíčkova Brodu se rozhodlo podpořit náš projekt Dům na půl cesty v Havlíčkově Brodě. Iniciativou Show your help je nabídnout a zprostředkovat pomoc potřebným lidem. Každá z těchto tří kapel bude vozit na všechny své koncerty kasičky s informacemi o benefici. Lidé, kteří přijdou na koncert, pak mohou vhodit do kasičky svůj příspěvek.

 

 

Děkujeme, velmi si vážíme této podpory. 

 

 


21. 03. 2016

První workshop z projektu „Pane, pojďte si hrát“

Dne 14. 3. 2016 se uskutečnil první workshop z projektu „Pane, pojďte si hrát“, který je financován Nadačním fondem J&T. 

Workshop proběhl v prostorách Krizového centra ve Svitavách, účastníkům byly představeny anatomické panenky Jája a Pája, které pomáhají pracovníkům při vyšetřování dětí s podezřením na syndrom CAN.

Po představení organizace jsme se věnovali praktickým ukázkám hry, kresby a také sami učitelé dostali praktické cvičení. Rozdali jsme našim posluchačkám čtyři skutečné příběhy dětí, které prošly Krizovým centrem s podezřením na CAN. Učitelé měli za úkol se k případu nějak postavit, reagovat a sdělit nám, jak by postupovali. Musím říci, že všichni zúčastnění přistupovali k problematice velice citlivě a s rozvahou.

Závěr byl věnován metodickému postupu, jak se zachovat, pokud se setkám s dítětem, které projevuje symptomy zneužívání, týrání či zanedbání, kam se učitelé mohou obrátit a co přesně udělat. Rozšířili jsme takto síť kontaktů a spolupracujících institucí. Doufáme, že tímto ještě více přispějeme k prevenci a včasné intervenci u dětí, které jsou syndromem CAN nějak ohroženy.

Mgr. Kateřina Vencálková, psycholožka Krizového centra Svitavy
 

Reakce jedné z účastnic:

Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za dnešní školení o syndromu CAN, bylo to velmi příjemné setkání s tím, že jsme dostali užitečné informace do pedagogické praxe. Budu ráda za každou další podobnou akci.

Mgr. Veronika Laštovicová

 

 

 

 


13. 03. 2016

Pomáháme být lepším rodičem

Často se setkáváme s problémy při výchově dětí v rodinách klientů našeho Azylového domu. U dětí dochází k  poruchám chování, projevům agresivity a vzdoru jako reakce na špatný styl výchovy. Naším cílem je vybavit rodiče potřebnými dovednostmi, a to pomocí pravidelných seminářů.

„Naučila jsem se více si věřit a určit, co je pro mě a děti v životě opravdu důležité. Jsem vděčná, že se vztah s mými dětmi zlepšil,“ uvádí spokojená maminka 2 dětí.

V loňském roce prokázalo 79% rodičů vyšší míru důslednosti při stanovení hranic. Jsou schopni lépe porozumět potřebám svých dětí a prakticky využít dovedností, kterým se v rámci seminářů naučili.

 

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí Azylového domu Chrudim

 

 


08. 03. 2016

O mediace je velký zájem

Centrum J.J.Pestalozziho od letošního roku nově nabízí metodu mediace. Mediace je efektivní způsob řešení konfliktů s pomocí prostředníka a nabízíme ji v Krizových centrech v Chrudimi, Svitavách a Jihlavě. 

Pokud i vy řešíte neúspěšně nějaký konflikt, využitje našich služeb. V konfliktu totiž strádají všichni a škody mohou být nejen vysoké, ale také nevratné.

Kontakty:
KC Chrudim - tel.: 469 623 899

KC Svitavy - tel.: 461 321 100

 KC Jihlava - tel.: 567 155 028

 

 


03. 03. 2016

Poděkování klientky

Od května minulého roku docházím do Krizového centra na terapii k Bc. Milanu Štorkovi.

Je zkušeným odborníkem, kterému nechybí trpělivost a empatie. Získal si mou důvěru a vím, že co je řečeno v průběhu sezení, se nedostává za hranice místnosti. Nedává mi návody ani rady, ale vede mne, abych si řešení našla sama. To mi pomáhá směřovat pohled na mne samotnou a seberozvíjet se.

Terapie s panem Štorkem je pro mne velkým přínosem a ráda bych mu za to touto cestou velmi poděkovala.

 

Mgr. Renata Vasquez Lédlová

 

 


29. 02. 2016

Článek v Chrudimském deníku: Krizové centrum pomohlo

Chrudim – Máte problémy? Krizové centrum, které je součástí Centra J. J. Pestalozziho, je připraveno pomoci.

Adéla, asi třicetiletá maminka, přichází do Krizového centra na doporučení své kamarádky. Před rokem se jí a jejímu manželovi narodil zdravý chlapeček. Těhotenství bylo oběma rodiči chtěné a plánované. Ona si však mateřství neužívá. Když syn pláče, cítí se bezradná. Neví, jak syna utišit, sama se pak třese, špatně se jí dýchá a ztrácí trpělivost. Někdy na syna i zvýší hlas, to si pak vyčítá a trápí se tím.

Krizové centrum jí nabízí pomoc formou psychoterapie, již Adéla přijímá s vidinou nalezení vlastního klidu, který bude moci následně přenést i na syna. Zlepšení přechází už po druhé terapeutické schůzce. » pokračování ...

 

 

Článek převzat z Chrudimského deníku: http://chrudimsky.denik.cz/

 


23. 02. 2016

Konference proti násilí na ženách

Mgr. Tereza Vágnerová (vedoucí našeho Krizového centra v Jihlavě) a PhDr. Monika Kyršová (psycholožka KC) přednesly dne 24.2.2016 na konferenci "Společně proti násilí" příspěvek na téma KDE HLEDAT POMOC. Dvoudenní konferenci pořádalo Třebíčské centrum v Hotelu Rytířsko. Cílem konference bylo přispět ke zvýšení informovanosti v oblasti násilí na ženách a rozproudit debatu na toto závažné téma.

Program konference: http://www.trebicskecentrum.cz/konference2/

 

Krizové centrum v Jihlavě jsme otevřeli v lednu letošního roku. Nachází se na adrese: Štefánikovo náměstí 1972/2, Jihlava.
Kontakt - tel.: 567 155 028.

 


19. 02. 2016

Kuře vybralo 50 nejlepších projektů

Nadace rozvoje občanské společnosti a Česká televize připravily od letošního roku nový, ojedinělý a zajímavý systém, který má pomoci znevýhodněným dětem v České republice. Více než 40 odborníků vybralo 50 nejlepších projektů. Ty doporučilo k podpoře z 18. ročníku sbírky Pomozte dětem.

Náš projekt Poradenské centrum pro děti a mládež se umístil na 18. místě. 
 

Dárci tedy dopředu znají ty, kterým jejich peníze mohou pomoci.

Od 1. března 2016 startuje kampaň, kde nás můžete také podpořit.

Více na www.pomoztedetem.cz.

 

 


09. 02. 2016

Vánoční sbírka v Tesco Chrudim pokračuje ...

Před Vánoci jsme ve spolupráci v Hypermarketem Tesco v Chrudimi otevřeli veřejnou sbírku. Výtěžek sbírky bude použit na financování sociálních služeb naší neziskové organizace.

Děkujeme dárcům za podporu a Hypermarketu Tesco Chrudim za dlouholetou spolupráci. 

 

Vážíme si každé koruny, kterou jste darovali.

 


05. 02. 2016

Článek v Jihlavských listech: Nové krizové centrum v Jihlavě pracuje také s agresory

Ilustrační foto: archiv JL

Domácí násilí je v České republice častým jevem. Výjimkou není ani Vysočina. V pondělí 4. ledna zahájilo v krajském městě svoji činnost krizové chrudimské centrum J. J. Pestalozziho.

„Již od Vánoc jsme evidovali první žádosti o pomoc. V současné době pracujeme již s prvními pacienty,“ přiblížil ředitel Centra J. J. Pestalozziho Pavel Tvrdík.

Centrum bezplatně řeší vztahy mezi rodiči a dětmi, nabízí pomoc lidem v různých krizových situacích, jako například úmrtí nebo sebevražda. Oproti v kraji již zavedenému Bílému kruhu bezpečí a Intervenčnímu centru, přináší jednu zásadní novinku. Pracuje nejen s oběťmi násilí, ale také s agresory.  » pokračování ...

 

Článek se nachází na webovách stránkách Jihlavských listů: http://www.jihlavske-listy.cz/
 


03. 02. 2016

Článek v Chrudimském deníku: Zadlužených seniorů přibývá, Krizové centrum jim pomůže

Chrudim – Do poradny Centra J. J. Pestalozziho přichází starší pán, otec čtyřicetiletého syna. Před několika dny u jejich dveří zazvonili exekutoři. Hledali jejich syna. Rodiče jim sdělili, že u nich již sedm let nebydlí. Bohužel na jejich adresu chodila synova pošta, kterou přebírali. O jejím obsahu neměli tušení. Exekutorští vykonavatelé vstoupili do domu a začali sepisovat a označovat jejich majetek nálepkami „exekučně zabaveno“. Rodiče se snažili vysvětlit, že zde jejich syn nebydlí a veškeré vybavení je jejich. Byli vyzváni, aby ihned doložili doklady, že jim označené věci náleží. Toho ale ve stresovém vypětí nebyli manželé schopni. »pokračování článku

 

Celý článek je ke stažení ZDE ve formátu PDF. 

 

 


01. 02. 2016

Nadace Sirius podpořila naši organizaci

Nadace Sirius vyhlásila v roce 2015 grantovou výzvu s názvem Podpora mladistvých při vstupu do samostatného života z náhradní péče

V této výzvě uspěla ve vícekolovém grantovém řízení naše organizace se svým projektem Poradenské centrum pro děti a mládež s nařízenou ústavní výchovou.

Díky ročnímu grantu můžeme rozšířit činnost a pomoci většímu počtu dětí z dětských domovů a výchovných ústavů.

 

Děkujeme.

 

 


27. 01. 2016

„Pane, pojďte si hrát“ aneb rozpoznání dítěte se syndromem CAN

Krizové centrum Svitavy si vás dovoluje pozvat na plánovaný workshop s názvem „Pane, pojďte si hrát“ aneb rozpoznání dítěte se syndromem CAN. 

pozvánka ke stažení (PDF)

 

Jak poznáme dítě:

 • kterému někdo ubližuje?
 • které někdo zneužívá, týrá, zanedbává?
 • které bylo či je svědkem násilí?
 • které je rodiči využíváno ve svůj prospěch během rozvodu?

Co dělat, když máme podezření, ale nejsme si jisti? Jak postupovat abychom neprohlubovali trauma? Trauma očima dítěte aneb co se v něm odehrává…

 


26. 01. 2016

Článek v Jihlavském deníku: Krizové centrum se rozjelo, 
do budoucna chce právníka

Jihlava - Nově otevřené sociální služby v krajském městě využívají první klienti. Zájem je velký.

Lidé, kteří se ocitli ve vztahových nesnázích, řeší problémy v práci, či ztratili někoho blízkého. Toto je jen zlomek toho, s čím lidem pomáhá nově zřízené Krizové centrum v Jihlavě. Za prvních čtrnáct dní navštívili centrum první klienti.

„Vypadá to, že o vytíženost centra nouze nebude. Z předchozí práce mám zkušenost, že třeba rok trvalo, než se povědomí o službě rozšířilo. V krizovém centru je rozjezd dobrý," uvedla Tereza Vágnerová, vedoucí služby. » pokračování ...

 

článek převzat z Jihlavského deníku: http://www.jihlavsky.denik.cz/

 


18. 01. 2016

Poděkování chrudimské firmě TACO, s.r.o.

Firma TACO Chrudim finančně podpořila naši organizaci.

Děkujeme.

Sponzorský dar bude použit na rozvoj sociálních služeb.

 

                                             http://www.taco.cz/
 


14. 01. 2016

Článek na JihlavaCity.cz: V Jihlavě je nově otevřené Krizové centrum. Pomůže v těžkých situacích...

Lidé se od ledna mohou se svými obtížemi obrátit na Krizové centrum na Štefánikově náměstíKrizové centrum je nová sociální služba pro Vysočinu otevřená od nového roku. Pomůže každému bez rozdílu věku se všemi nelehkými životními potížemi a navíc také násilníkům. Postará se o ně sociální pracovnice i psycholožka.

Pro všechny, kteří se ocitli v obtížné životní situaci, nabízí bezplatnou pomoc Krizové centrum. To je otevřené od začátku letošního roku na Štefánikově náměstí 2 ve druhém patře.

„Otevření krizového centra je důležitou událostí pro obyvatele Jihlavy, ale i celé Vysočiny. Tato služba zde dlouho chyběla,“ uvedla sociální pracovnice Tereza Vágnerová.

pokračování ...

 

článek převzat z webových stránek JihlavaCity.cz: http://www.jihlavacity.cz/

 


11. 01. 2016

Poděkování za podporu

Děkujeme firmě Kovolis Hedvikov a panu faráři Plecháčkovi z Českobratrské církve evangelické z Heřmanova Městce za materiální podporu ve formě potravinových balíčků a vánočních kolekcí věnovaných našemu Azylovému domu pro matky s dětmi v Chrudimi. 

 

Vaší pomoci si velmi vážíme.

 

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí Azylového domu

 

 

 


08. 01. 2016

Poděkování za sponzorský dar

Děkujeme za sponzorský dar firmě TAP nábytek Hradec Králové.

Finanční prostředky jsou určeny na podporu projektů a sociálních služeb naší organizace.

 

http://www.tap-nabytek.cz/

 

 

 

 

 


06. 01. 2016

Jihlava se konečně dočkala nového Krizového centra

KC Jihlava

Centrum J.J.Pestalozziho otevřelo v Jihlavě novou sociální službu, která na Vysočině dosud chyběla.

Od 4.ledna 2016 na adrese Štefánikovo náměstí 1972/2, Jihlava nabízí klientům své služby KRIZOVÉ CENTRUM.

Pokud vás něco trápí, jsme připraveni vám pomoci.

Kontakt - e-mail: kcji@pestalozzi.cz, tel.: 567 155 028

 

 

 

Krizové centrum nabízí své služby lidem v akutní životní krizi (úmrtí, rozvody, domácí násilí, dluhová problematika, nehody, výchovné problémy dětí, sebevraždy, psychické problémy atd.). Odborný tým Krizového centra: psycholog, terapeut, sociální pracovník a v nejbližší budoucnosti i kvalifikovaný právník. 

 


04. 01. 2016

Poděkování Nadačnímu fondu Albert

Děkujeme Nadačnímu fondu Albert za podporu našeho nového projektu "Úspěšnější díky terapii", který je určen klientům Domu na půl cesty v Hrochově Týnci.

 

Děkujeme i všem přátelům a příznivcům, kteří nás podpořili ve veřejném hlasování.

 

 

Dům na půl cesty v Hrochově Týnci vznikl v roce 1996 jako první svého druhu v České republice. Cílovou skupinou jsou mladí lidé, kteří opouštějí v 18.letech dětské domovy a výchovné ústavy.

 


15. 12. 2015

Poděkování firmě LMC s.r.o. a portálu Jobs.cz

Iveco ČR

Iveco ČRDěkujeme za podporu firmě LMC s.r.o., která podpořila naši společnost i v roce 2016 při hledání nových zaměstnanců.

 

LMC je lídr na trhu práce a vzdělávání.

 

 


11. 12. 2015

Podpořte nás jedním klikem

Nadační fond Albert podpořil náš projekt "Úspěšnější díky terapii", který spočívá v poskytnutí pravidelné skupinové a individuální terapie klientům Domu na půl cesty v Hrochově Týnci.

I Vy můžete rozhodnout o výši podpory ze strany Nadačního fondu.

Hlasujte pro náš projekt na adrese http://www.nadacnifondalbert.cz/.

 

Naleznete nás v Pardubickém kraji, projekt č. 14.

 

Děkujeme.  

 


08. 12. 2015

Pomozte nám připravit hezké Vánoce dětem z Azylového domu

I děti z našeho Azylového domu pro matky s dětmi touží prožít hezké Vánoce.

Pomozte nám prosím připravit krásné Vánoce pro ty, kteří nemohou prožít svátky v kruhu rodiny a v prostředí domova.

Přispět můžete finančně na číslo účtu 290 490 3359 / 0800, který je veden u České spořitelny, nebo přímo zakoupením hraček pro děti.

Děkujeme.

 

 

Kontakt:
Mgr. Romana Ponertová, vedoucí Azylového domu pro matky s dětmi Chrudim, tel.: 469 311 460, email: ad.chrudim@pestalozzi.cz

 


07. 12. 2015

Děkujeme za podporu

Vánoční prodejní výstavy

Velké české firmy, organizace a úřady i letos tradičně podpořily naši organizaci nákupem výrobků klientů Domu na půl cesty Hrochův Týnec.

Děkujeme. 

 

 

 

 

 

 


07. 12. 2015

Oběti trestných činů mají větší možnost uplatnit svá práva

Zákon o obětech trestných činů - právní úprava, která výrazně rozšířila a posílila práva obětí trestných činů. Oběti získaly celou řadu nových práv, která výrazně změnila jejich postavení v trestním řízení. Nejvýraznější změnou je zájem všech zapojených subjektů o osobu oběti a citlivější přístup k ní.

Také na Chrudimsku a Svitavsku mají oběti k dispozici komplexní systém dostupné bezplatné pomoci – psychologického poradenství, sociálního poradenství, právní pomoci, poskytování právních informací a restorativních programů, tj. procesů usilujících o nápravu následků způsobených trestným činem.

Kromě střediska Probační a mediační služby v Chrudimi a ve Svitavách, poskytuje své služby obětem trestných činů také Krizové centrum J.J. Pestalozziho v Chrudimi a ve Svitavách.

Nedokážeme zabránit tomu, aby byla páchána trestná činnost, můžeme se ale postarat o to, aby oběti dobře znaly svá práva, věděly, jak je uplatnit a na prožité trauma nebyly samy.

 

Krizové centrum J.J.Pestalozziho, Štěpánkova 108, Chrudim, tel: 469 623 899, e-mail: kc@pestalozzi.cz; www.pestalozzi.cz

Probační a mediační služba, Městský park 274, Chrudim, tel: 469 633 505, e-mail: lsedova@pms.justice.cz; www.pmscr.cz

Krizové centrum J.J.Pestalozziho, Milady Horákové 10, Svitavy, tel: 461 321 100, e-mail: kcsvi@pestalozzi.cz

 

Mgr. Lenka Šedová, vedoucí střediska Probační a mediační služby ČR

 


06. 12. 2015

Mikulášská nadílka v Azylovém domě

Ani letošní rok tomu nebylo jinak a děti v Azylovém domě v Chrudimi s nadšením očekávaly příchod Mikuláše s andělem i čerta Barnabáše, který přiletěl ze samotného pekla. Děti s nimi strávily příjemný čas a za odříkanou básničku dostaly bohatou mikulášskou nadílku.

Děkujeme manželům Hanouskovým za jejich podporu.

 

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí Azylového domu pro matky s dětmi Chrudim

 

 

 

 

 

 

 

 

 


28. 11. 2015

Pamětní list od starosty města

Centrum J.J.Pestalozziho převzalo od starosty města Chrudimi Mgr. Petra Řezníčka Pamětní list za celoroční podporu a přínos pro zvyšování kvality života obyvatel města Chrudim za rok 2015.

 

Děkujeme.

 

 

 


21. 11. 2015

Článek v Jihlavských listech: Nové Krizové centrum pracuje i s agresory

Ilustrační foto: archiv JL

Vztahy rodičů a dětí, pomoc lidem postiženým krizovými situacemi, včetně obětí domácího násilí. Těmto osobám od nového roku poskytne v Jihlavě bezplatnou pomoc první krizové centrum. Službu, která má sídlit na Štefánikově náměstí, bude provozovat chrudimské Centrum J. J. Pestalozziho. Oproti v kraji již zavedenému Bílému kruhu bezpečí a Intervenčnímu centru, přináší jednu zásadní novinku. „Na rozdíl od těchto služeb dlouhodobě pracujeme také s agresory,“ přiblížil ředitel Centra J. J. Pestalozziho Pavel Tvrdík. 

pokračování ...

 

článek se nachází na webovách stránkách Jihlavských listů: http://www.jihlavske-listy.cz/


19. 11. 2015

Ať o sobě víme více

Dne 18.11.2015 se konalo v Trpišově mezioborové setkání s názvem "Ať o sobě víme více", které pořádala Policie ČR. Za naše Krizová centra se akce zúčastnily Mgr. Lenka Svobodová (vedoucí Krizového centra Chrudim) a Mgr. Irena Valtová (vedoucí Krizového centra Svitavy). Cílem setkání bylo prezentovat naše služby a upevnit spolupráci s Policií ČR a dalšími subjekty.

 

Kontakty:

 Krizové centrum Chrudim, tel.:  469 623 899

 Krizové centrum Svitavy, tel.:  461 321 100


16. 11. 2015

Příprava na vánoční prodej vrcholí

Jako každým rokem i letos vrcholí příprava na vánoční prodej výrobků našich klientů. Během nácviku pracovních dovedností klienti Domu na půl cesty v Hrochově Týnci a Havlíčkově Brodě připravují své výrobky na charitativní trhy.
Děkujeme velkým českým i nadnárodním firmám za příležitost a podporu.


06. 11. 2015

Poděkování

Tímto bychom rádi poděkovali paní Leoně Myškové, která darovala maminkám v Azylovém domě poukaz k fotografovi.

Děkujeme také panu Michalu Malinskému, který zajistil realizaci fotografií. Pro některé maminky to bylo vůbec první profesionální focení a z výsledku jsou nadšené.

Vaší pozornosti si velmi vážíme.

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí Azylového domu pro matky s dětmi, Chrudim


05. 11. 2015

Exkurze žáků ZŠ Luže v Krizovém centru Chrudim

Dne 5. 11. 2015 proběhla exkurze žáků 9. ročníku Základní školy Luže v KC Chrudim. V rámci preventivní činnosti byli žáci seznámeni s nabídkou služeb Krizového centra a Odborného sociálního poradenství (problematika dluhů, exekucí apod.). Žáci obdrželi propagační materiály.


04. 11. 2015

Reportáž v Deníku - Dlužníkům v Chrudimi svitla nová naděje

Osp

Dlužníkům svitla nová naděje

po klinutí na náhled se zobrazí článek ve velikosti vhodné ke čtení


02. 11. 2015

Poděkování Nadačnímu fondu J&T

Děkujeme Nadačnímu fondu J&T za podporu našeho Krizového centra ve Svitavách. Za finanční prostředky budou zakoupeny terapeutické pomůcky pro vyšetřování sexuálně zneužívaných dětí.


28. 10. 2015

Reportáž ve Svitavském deníku

24. 10. 2015

Převzali jsme šek od Kuřete

Mgr. Bára Měrková coby zástupce Centra J.J.Pestalozziho převzala v Brně šek od Kuřete, České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti. Finanční prostředky budou použity na úhradu výcvikových pobytů pro děti z dětských domovů a ústavů.

Předávání šeku - KuřePředávání šeku - Kuře


21. 10. 2015

Zvyšujeme bezpečnost klientů v AD Chrudim


Azylový dům ChrudimDo budovy Azylového domu bylo instalováno další zařízení kamerového systému z důvodu zajištění bezpečného průběhu poskytování služby. První kamera, která doposud snímala jen hlavní vchod do budovy byla přínosem, proto jsme se rozhodli systém rozšířit v souladu s platnou legislativou.

Azylový dům Chrudim Azylový dům Chrudim - návštěvní místnost Azylový dům Chrudim - společenská místnost


17. 10. 2015

Sbírka pro Azylový dům

Azylový důmDěkujeme paní Bc. Kateřině Šteklové za její iniciativu, kdy se rozhodla v rámci svého Centra jógy Malaya zorganizovat sbírku oblečení pro klienty našeho Azylového domu.

Vaší pomoci si velmi vážíme.

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí služby

 

(náhled obrázku, po kliknutí se zobrazí ve skutečné velikosti)

Sbírka Pestalozzi 2015


17. 10. 2015

Dům na půl cesty Havl. Brod v Českém rozhlase

Reportáž Českého rozhlasu o naší službě Dům na půl cesty v Havlíčkově Brodě. Poslechněte si zajímavé rozhovory s odborníky a klienty.

nahrávka DPCHB v Českém rozhlase

Dům na půl cesty Havlíčkův Brod v Českém rozhlase

 

DPC HBČeský rozhlas


14. 10. 2015

Poděkování - ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

Náš projekt Poradenské centrum pro děti a mládež, který se věnuje dětem z dětských domovů, ústavů a pěstounských rodin, uspěl v grantovém řízení ING Bank Fondu Nadace Terezy Maxové dětem. Ze získané částky budou uhrazeny výcvikové víkendové pobyty pro děti.

Děkujeme.

ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem ING Bank

13. 10. 2015

Veletrh sociálních služeb ve Svitavách s naším Krizovým centrem

Veletrh sociálních služeb ve Svitavách

V úterý 6. 10. 2015 ožila svitavská Fabrika již 2. ročníkem Veletrhu sociálních služeb, kterého se zúčastnilo i naše Krizové centrum ve Svitavách. K vidění byly desítky stánků, v nichž se měli návštěvníci možnost seznámit s institucemi zabývajícími se sociální tématikou. Smyslem této akce bylo zvýšit povědomí veřejnosti o poskytovaných sociálních a souvisejících službách ve městě. Na veletrh dorazil i svitavský starosta David Šimek, který dodal, že podobné akce mají ve Svitavách zelenou.


Zdroj: http://svitavsky.denik.cz/

 

 


12. 10. 2015

Poděkování České poště

V grantovém řízení České pošty jsme byli úspěšní a získali dar od státního podniku. Sponzorský dar je určen na výcvikové pobyty pro děti z dětských domovů, ústavů a pěstounských rodin.

Děkujeme.

 

Česká pošta, s. p.


11. 10. 2015

Mentorská asistence ve Svitavách

Víkendový pobyt Svitavy Od pátku 9.10 do soboty 10.10.2015 se již počtvrté v řadě uskutečnil akcelerační víkend projektu města Svitavy Mentorská asistence, který je určen pro děti s poruchami učení, chování a jejich mentory a který realizuje naše Krizové centrum.  Tentokrát proběhl v areálu občanského sdružení Květná zahrada. 

Víkendový pobyt Svitavy

Po hravém seznamovacím pátečním odpoledni byla pro děti přichystána noční hra, kdy mentoři se svými žáky hledali v temném lese za svitu svíček nápisy krále Ašóky, které se dochovaly vytesány do sloupů až do dnešních dní. Po zaslouženém spánku jsme se s dětmi v neděli postupně Ašokovými moudrými vzkazy probírali. 

Nedělní dopoledne bylo ještě ve znamení sádrových masek, které si mentor se svým žákem navzájem vytvořili a odvezli domů. Program víkendem protknutým smíchem, přátelstvím a moudrostí krále Ašoky ale nekončí. Program, sdílení a vzájemná pomoc teprve začíná…

Naše poděkování patří koordinátorovi prevence kriminality města Svitavy PhDr. Erichu Stündlovi, Bc. Evě Huschkové, Bc. Světlaně Richtrové, Bc. Zuzaně Čížkové a Bc. Monice Antošové, které se postaraly o hladové žaludky všech účastníků.

Za KC

Kateřina Vencálková


05. 10. 2015

Den otevřených dveří v Domu na půl cesty Havl. Brod

Dne 5.10.2015 proběhl v naší službě Dům na půl cesty v Havlíčkově Brodě den otevřených dveří. Návštěvníci se mohli seznámit s tím, jak služba funguje, jak máme vybavené byty a jaké služby klientům nabízíme. 

V rámci Týdne sociálních služeb pořádáme dne 6.10.2015 v klubu OKO i promítání filmu Počátky.


03. 10. 2015

Přečtěte si novou reportáž v Deníku

V Deníku vyšel další článek o naší službě Poradenské centrum pro děti a mládež, která se věnuje dětem z dětských domovů, ústavů a pěstounských rodin. Službu podpořil Nadační fond Tesco.

http://pestalozzi.cz/?p=ocentru_tzpravy.php&cz=25


02. 10. 2015

KUŘE obdarovalo naši organizaci

 Pomozte dětem

Ze společného programu Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize "Pomozte dětem" (Kuře) jsme získali 325 000 Kč na naši službu Poradenské centrum pro děti a mládež. Z grantu budou v roce 2016 hrazeny víkendové výcvikové pobyty pro děti z dětských domovů, ústavů a pěstounských rodin.


26. 09. 2015

Redaktory Deníku zaujalo

Dne 25.9 2015 informoval Deník své čtenáře o problematice asistovaného kontaktu a o mimořádném ohlasu konference, kterou na toto téma pořádala naše organizace. 

http://pestalozzi.cz/?p=ocentru_tzpravy.php&cz=24


25. 09. 2015

Mimořádné ohlasy odborníků na Konferenci

Dne 23.9.2015 jsme v Chrudimi uspořádali konferenci s názvem Asistovaný kontakt aneb jak se (ne)stát zavrženým rodičem. Akce se konala pod záštitou radního Pardubického kraje Ing. Pavla Šotoly a starosty města Chrudim Mgr. Petra Řezníčka.

V zasedací místnosti Městského úřadu v Chrudimi se sešlo více jak 90 odborníků z řad sociálních pracovníků, psychologů, právníků, psychiatrů a terapeutů.

Velmi si vážíme mimořádných ohlasů odborníků na úroveň konference. Přednášející ze Slovenské republiky dokonce požádali o uspořádání konference v Bratislavě.

Podrobné informace o konferenci, příspěvcích a přednášejících můžete najít na www.sociveci.cz

Děkujeme partnerům:

Pardubický kraj
Město Chrudim
Nadace Terezy Maxové dětem
MPSV ČR, odbor rodinné politiky

Předmětem služby Asistovaný kontakt je posílení rodičovských kompetencí, zkvalitnění rodinných vztahů, navázání zpřetrhaných a obnova narušených vazeb s jedním z rodičů (např. v důsledku rozvodu či nefunkčním vztahů v rodině). Služba reaguje na poptávku, která vychází primárně z potřeb dětí a jejich rodičů, dále z doporučení zainteresovaných pracovníků OSPODu a nařízení soudů, kteří s rodinami pracují.

Asistovaný kontakt posyktuje Krizové centrum Chrudim, tel.: 469 623 899.


21. 09. 2015

Projekt našeho Centra uspěl u zákazníků Tesco

Projekt naší organizace s názvem Budoucnost pro děti nepřipravíme, děti pro budoucnost ano uspěl u zákazníků odbchodního řetězce Tesco a získal dar ve výši 50 000 Kč. Šek převzal ředitel Centra J.J.Pestalozziho Dr. Pavel Tvrdík od ředitele obchodního domu Tesco v Chrudimi pana Michala Seidla.

Děkujeme zákazníkům i obchodnímu řetezci Tesco.


18. 09. 2015

Připravujeme nové Mediační centrum

Mediace je jednou z efektivních metod zvládání konfliktů. V rámci rozšíření našich služeb prošli cíleným výcvikem se supervizním doprovodem naši pracovníci. Nově tuto službu budeme nabízet v připravovaném Mediačním centru při našich Krizových centrech v Chrudimi a ve Svitavách. V případě zájmu se již nyní můžete objednat na níže uvedených kontaktech.

Krizové centrum Chrudim, tel.: 469 623 899

Krizové centrum Svitavy, tel.: 461 321 100


08. 09. 2015

Spolupráce soudu a Krizového centra

V rámci služby Asistovaný kontakt proběhlo dne 8.9.2015 jednání s předsedkyní Okresního soudu v Chrudimi JUDr. Soňou Soukupovou a soudkyní Mgr. Hanou Reclíkovou. Cílem jednání bylo nastavení spolupráce, výměna názorů na střídavou péči dítěte z pohledu soudců a pracovníků KC a sdílení postupů práce s klienty.


01. 09. 2015

Kampaň Hledáme rodiče

Už dva a půl roku běží kampaň Hledáme rodiče, jejímž iniciátorem je Nadační fond J&T. Pěstounů je v ČR stále nedostatek, a proto zůstávají hlavní cíle kampaně neměnné. Hledají se rodiny a rodiče téměř pro 8 000 dětí, které vyrůstají v ústavních zařízeních.

http://www.hledamerodice.cz


17. 08. 2015

Poděkování Krizovému centru Svitavy

Dobrý den,

předem se omlouvám za nevyžádaný e-mail, nicméně, domnívám se, že obzvláště v dnešní době všeobecné kritiky, pokud někdo vykonává svoji práci s plným nasazením, je třeba takové chování ocenit, byť jen např. touto písemnou pochvalou.

Ráda bych proto nejdříve celkově poděkovala za velký přínos při poskytování služeb Centra J.J. Pestalozziho, jistě nejsem sama, komu v náročné životní situaci bylo pomoženo, pevně věřím, že stejný přístup panuje u všech pracovníků a ve všech pobočkách, osobně bych však dle vlastní zkušenosti vypíchla vřelý, přesto plně profesionální a zároveň lidský a ochotný přístup pracovnic ze Svitav, zejména Mgr. Terezy Černohousové, Mgr. Soňi Hochové i vedoucí pracovnice Ireny Valtové.

Děkuji.                                                                              

S přáním hezkého dne Helena Ř., Svitavy 

                                                                                                                  


27. 07. 2015

Poděkování Nadačnímu fondu Tesco

Nadační fond Tesco podpořil v rámci své kampaně Pomáháme s Vámi ve svém regionu náš projekt Budoucnost pro děti nepřipravíme, děti pro budoucnost ano. Finanční prostředky budou použity na úhradu výcvikových sociálně terpeutických pobytů pro děti z dětských domovů, kde se budou učit zvládnout přechod do samostatného života, který je bez zázemí vlastní rodiny velmi obtížný.
Děkujeme všem, kteří tento projekt svým hlasem podpořili.

 

 


30. 06. 2015

Poděkování


Rádi bychom poděkovali Náboženské obci Církve československo-husitské v Havlíčkově Brodě a pěveckému sboru Limbora za uspořádání benefičního koncertu, který se konal dne 14.6.2015 v Havlíčkově Brodě. Výtěžek akce byl věnován naší službě Dům na půl cesty Havlíčkův Brod.
Zároveň bychom rádi poděkovali všem, kteří nějakým podílem přispěli k cekovému výtěžku koncertu.

 

Mgr. Olga Janoušková, vedoucí služby DPC Havl. Brod

 


28. 04. 2015

Poděkování Centru J.J. Pestalozziho ze strany MPSV


02. 04. 2015

Azylový dům navštívila delegace ze zahraničí

Dne 24.3.2015 navštívila službu Azylový dům v Chrudimi zahraniční návštěva z Makedonie. Odborníkům ze sociální oblasti byly prezentovány služby Azylový dům a Krizové centrum, které představilo zároveň i jednu ze svých nových činností - Asistovaný kontakt.

V rámci setkání došlo k výměně cenných pracovních zkušeností.

Mgr. Romana Ponertová, vedoucí služby Azylový dům


11. 02. 2015

Dobrovolnictví v Azylovém domě na vlnách Českého rozhlasu Pardubice

Dne 10.2. odvysílal Český rozhlas Pardubice reportáž o dobrovolnické činnosti, která se pod záštitou Farní charity Chrudim realizuje v naší službě Azylový dům.

Celou reportáž si můžete poslechnout ZDE

Dobrovolník pomáhá zajišťovat průběh aktivit zejména tím, že zajistí péči o děti, pomáhá s přípravou činností nebo ve spolupráci s odborným pracovníkem provádí trénink nácviku různých dovedností.

Jsme rádi, že jsou i dnes lidé, kteří chtějí bez nároku na odměnu pomáhat. Vaší pomoci si vážíme, děkujeme.


Mgr. Romana Ponertová, vedoucí služby Azylový dům


07. 01. 2015

Článek v Chrudimském deníku a Chrudimském zpravodaji

Článek o podpoře Poradenského centra pro děti a mládež s nařízenou ústavní výchovou Nadací Terezy Maxové dětem si můžete přečíst na těchto odkazech:

http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/centrum-dostalo-podporu-nadace-terezy-maxove-20141204.html  

http://www.chrudim.eu/cs/download/chz/01_15.pdf


15. 12. 2014

Nadace Terezy Maxové dětem nás podpořila částkou 100 000,- Kč

Nadace Terezy Maxové dětem podpořila částkou 100.000,- Kč Krizové centrum Chrudim, konkrétně Asistovaný kontakt. Velmi si této pomoci vážíme a děkujeme !!

 


20. 10. 2014

Setkání MěÚ Chrudim v Azylovém domě

V pátek 17.10.2014 navštívili službu Azylový dům pracovníci Městského úřadu Chrudim z Oddělení sociálně-právní ochrany a Oddělení sociální prevence za účelem posílení stávající spolupráce a výměny důležitých informací týkající se nastavení služby s ohledem na aplikaci v praxi.

R.Ponertová, vedoucí služby

 


09. 09. 2014

Ministr Dienstbier na návštěvě u nás

V pondělí 8.září 2014 navštívil naši organizaci Mgr. Jiří Dienstbier, ministr pro lidská práva. Za doprovodu místostarosty Chrudimi JUDr. Miroslava Tejkla se seznámil se všemi sociálními službami Centra J.J.Pestalozziho. Součástí exkurze byla i prohlídka Azylového domu pro matky s dětmi, kde byli oba pánové obeznámeni s jeho využitím a zajištěním provozu v dalších letech.

 

 


30. 07. 2014

Reportáž o našich Domech na půli cesty na vlnách Českého rozhlasu Plus

Zajímavou reportáž o fungování našich Domů na půli cesty odvysílal Český rozhlas Plus 25.07.2014. Mimo jiné se dozvíte, proč vlastně vůbec Domy na půli cesty vznikly a pro koho jsou tato zařízení určena. Na otázky Magdaleny Trusinové odpovídaly vedoucí Domu na půl cesty v Hrochově Týnci Bc. Iveta Blehová a vedoucí Domu na půl cesty v Havlíčkově Brodě Mgr. Lenka Nedbálková. Více již naleznete ZDE.


26. 06. 2014

Článek v Chrudimském deníku

Článek v Chrudimském deníku, který je věnován dvaadvaceti letům existence Centra J.J.Pestalozziho, si můžete přečíst ZDE.


19. 06. 2014

Obyčejným lidem za neobyčejné věci

Vážíme si hodnoty práce našich dobrovolníků, kteří v roce 2013 věnovali svůj čas a energii nejen sami sobě.

Dne 14. května převzal pan Václav Sojma od ředitele Centra J.J.Pestalozziho Pavla Tvrdíka ocenění pro dobrovolníka s nejvyšším počtem odpracovaných hodin pro naši neziskovou organizaci.

Děkujeme všem za pomoc a podporu.


27. 02. 2014

Článek v Chrudimském deníku

Článek Chrudimského deníku, který je věnován příspěvku Konta BARIÉRY pro naše služby, si můžete přečíst ZDE.


24. 01. 2014

Poradenské centrum bylo podpořeno od Nadace Terezy Maxové dětem

Naše Poradenské centrum pro děti a mládež s nařízenou ústavní výchovou bylo podpořeno z prostředků Nadace Terezy Maxové dětem. Děkujeme! Prostředky nám pomohou realizovat potřebné aktivity pro děti.

 

www.terezamaxovadetem.cz


06. 01. 2014

Deník Chrudimska otiskl příběh našich klientů

Rádi sdílíme radost z úspěchů našich klientů v jejich životě. Tentokrát si můžete přečíst příběh mladého páru, kterému umožnili nový start do života pracovníci našeho Azylového domu v Chrudimi.

Článek byl otištěn dne 19.12.2013 v Chrudimském deníku.


22. 11. 2013

Iveta Blehová obdržela

V prostorách Rytířského paláce Senátu Parlamentu ČR proběhlo vyhodnocení soutěže o nejlepšího poskytovatele sociálních služeb v České republice, kterou každoročně pořádá časopis Ošetřovatelská péče. Cenu kvality v sociální péči 2013 v kategorii "Cena sympatie" převzala vedoucí Domu na půl cesty Bc. Iveta Blehová. Cena se uděluje za oblíbenou, dobrou duši zařízení či služby, která pomáhá nejen svou konkrétní prací, ale také charakterem, optimismem či smyslem pro humor. Záštitu nad akcí převzala manželka prezidenta republiky paní Ivana Zemanová.


20. 09. 2013

Centrum J.J.Pestalozziho, o.p.s. obdrželo pochvalu za vedení služby Azylový dům

Dne 18.9.2013 navštívili Azylový dům v Chrudimi členové Sociální komise Městského úřadu Chrudim. Cílem společného setkání bylo představení nové pobytové služby, seznámení s cíli, nabídkou a provozem poskytované služby. Komise vyjádřila velkou spokojenost s prací Azylového domu,  velmi ocenila odbornou práci jeho zaměstnanců.

R. Ponertová, vedoucí služby

 


05. 09. 2013

Centrum J. J. Pestalozziho, o.p.s. má sbírku v Tescu Chrudim

Od minulého týdne začala v obchodním domě Tesco Chrudim sbírková akce na podporu klientů Centra J.J.Pestalozziho, o.p.s., podpořte ji i Vy jakoukoli částkou. Za Vaši podporu budeme velmi vděčni a jménem našich klientů Vám předem děkujeme!

 


19. 03. 2013

Léta pomáhají lidem s jejich trápením, ale kdo pomůže jim?

Článek popisující strasti, se kterými se potýkají zaměstnanci Centra J. J. Pestalozziho si můžete přečíst ZDE.


20. 02. 2013

Rande s Jolanou

Oblíbená televizní moderátorka Jolana Voldánová si do svého rozhlasového pořadu „Rande s Jolanou“ pozvala ředitele Centra J. J.Pestalozziho PaedDr. Pavla Tvrdíka.

Záznam si můžete poslechnout ZDE


23. 01. 2013

Reportáž v ČRo Pardubice

Poslechněte si reportáž z 21. 1. 2013 vysílanou v Českém rozhlase Pardubice.

  


04. 01. 2013

Potvrzení úlevy na dani


Vážení a milí dárci,

připomínám, že můžete žádat o vystavení potvrzení úlevy na dani za poskytnuté příspěvky naší organizaci, za které mnohokrát děkujeme.

Dr. Pavel Tvrdík, ředitel


19. 12. 2012

Projekt Dům na půli cesty v Chrudimi získal bronz

Město Chrudim v prestižní mezinárodní soutěži LivCom Awards, která se tentokrát konala ve městě Al Ain v Abu Dhabi (Spojené arabské emiráty), získalo nejvyšší ocenění za předložené projekty – dvě zlaté a dvě bronzové ceny. Právě jedna z bronzových cen patřila společnému projektu města a naší organizace. Dům na půl cesty vznikal společně od samotného návrhu, výstavby, vybavení až po poskytované sociální služby.
Od roku 2013 bude zařízení transformováno na Azylový dům pro neúplné rodiny.

 


17. 12. 2012

Prezentace Azylového domu Chrudim

Zde můžete shlédnout jak bude město Chrudim prezentovat projekt Dům na půli cesty na prestižní mezinárodní soutěži LivCom Awards, která se  koná ve městě Al Ain v Abu Dhabi (Spojené arabské emiráty).


12. 12. 2012

Významné ocenění naší organizace

V úterý 4. prosince se v Přednáškovém sále Muzea v Chrudimi uskutečnilo tradiční „Předvánoční posezení“ se zástupci organizací, které se po celý rok zapojovaly do akcí a projektů podporujících rozvoj města Chrudimě.
Mezi oceněné organizace se za svoji práci zařadilo i Centrum J. J. Pestalozziho. Cenu a pamětní list převzala od starosty města Mgr. Petra Řezníčka paní Monika Novotná.


05. 11. 2012

Článek v MF DNES

"20 let pomáhají lidem. S bídou, osaměním i lichváři," tak začíná vyprávění o činnosti Centra J. J. Pestalozziho v  MF dnes.

Celý článek otisknutý 20. 10. 2012 si můžete přečíst ZDE.


01. 10. 2012

Možná přijde i charita

V sobotu 29. září odvysílala ČT1 nový zábavný charitativní pořad, který vznikl ve spolupráci Konta BARIÉRY a České televize. Cílem pořadu bylo pobavit diváky a zároveň pomoci dobré věci. Vybraných 11 milionů svědčí o tom, že se pořad opravdu vyvedl.

V průběhu pořadu byly představeny 3 organizace, jimž finance z Konta BARIÉRY již pomohly. Je nám nesmírnou ctí, že byla vybrána i naše organizace a to Dům na půli cesty v Hrochově Týnci.

Komu pořad unikl a rád by se podíval na jeho záznam, má možnost právě ZDE. Naše organizace se velice hezky prezentuje v 59. minutě.

Přeji příjemnou zábavu.
Eva Černá, Fundraising manager


20. 09. 2012

Odkaz na článek v časopisu Můžeš

V právě vycházejícím čísle časopisu „Můžeš“ naleznete zajímavou a poutavou reportáž o Centru J. J. Pestalozziho. Je zde odvyprávěn velmi krutý příběh chlapce z Domu na půli cesty v Hrochově Týnci, jež se i přes týrání v rodině a neustálý hlad dokázal nedávno osamostatnit. Jde o příběh, nad kterým se jen málo komu neobjeví v očích slzy nebo zděšení. Bohužel, takových osudů jsou podle statistik v Česku tisíce.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.


27. 08. 2012

Pomáhejte s námi

 

Po dvaceti letech naší úspěšné činnosti a po mnoha a mnoha provedených kontrolách, které dopadly na jedničku, je více než jasné, že naše organizace patří ke špičkám ve svém oboru. Přestože se setkáváme s mnoha příznivci naší práce, neustále bojujeme s nedostatkem financí. Nastává čas, kdy se bez filantropicky smýšlejících lidí, jinak řečeno, bez lidí s dobrým srdcem, neobejdeme.
Proto prosíme všechny, kterým není lhostejný osud našich klientů, o pomoc.

Novinkou možné finanční pomoci je zaslání dárcovské SMS ve tvaru:

DMS PESTALOZZI na číslo 87 777 - jedná se o jednorázovou částku ve výši 30Kč, ze které 27Kč poputuje na sbírkové konto Centra J. J. Pestalozziho.

Pokud se rozhodnete pomáhat po dobu celého jednoho roku, zašlete prosím SMS ve tvaru:

DMS ROK PESTALOZZI na číslo 87 777 - každý měsíc vám bude automaticky odečtena částka 30Kč - deaktivace této služby je možná kdykoliv během roku a je zcela zdarma

Další možností je využití platební brány Darujeme.cz, která umožňuje rychlý a bezpečný přístup k moderním platebním metodám. Platí se zde platební kartou, přičemž si můžete vybrat, zda přispějete jednorázově, měsíčně či ročně. 

Prosím, mějte na paměti, že každá koruna je pro nás velký dar, za který budeme vděčni. Zapojíte se do pomoci druhým. 
Pokud vás tyto informace zaujaly, nenechávejte si je pro sebe a přepošlete je svým známým. Třeba se také připojí a podpoří dobrou věc.

Přeji krásné letní dny

Bc. Eva Černá
Fundraising manager


30. 05. 2012

Návštěva v Domu na půl cesty v Chrudimi

 


Na pracovní návštěvu Centra J.J.Pestalozziho zavítal poslanec Parlamentu ČR a člen Ústavně právního výboru JUDr. Jan Chvojka. Pan poslanec se velmi intenzivně zajímal o problémy cílových skupin klientů a problémy neziskového sektoru.

 

 


13. 03. 2012

Finalistka Miss 2012 přislíbila podporu

Rodačka z Chrudimi a především Finalistka Miss 2012, Kateřina Kubátová, přislíbila Centru J. J. Pestalozziho o.p.s. spolupráci a mediální podporu.

Na otázku, proč se tak rozhodla, Kateřina uvedla: "Každý má právo na šťastný rodinný život, bez trápení, žalu a slz. Pro mne je rodinné zázemí velice důležité, a cítím, že mým posláním je podporovat ty, kteří neměli v životě tolik štěstí. Proto je mi ctí spolupracovat s obecně prospěšnou společností Centrum J. J. Pestalozziho, která těmto lidem pomáhá v jejich těžké životní situaci. Navrací jim možnost znovu cítit jistotu a radost z toho, co život přináší."

Závěrem je nutné dodat, že Kateřina byla dobrovolníkem v naší organizaci již před mnoha lety. Spousta finalistek i samotných miss začne podporovat charitu, až když se jejich tvář stane mediálně známou. Kateřina měla potřebu pomáhat potřebným mnohem dříve. Za její podporu a snahu zviditelnit naši společnost a podpořit naši práci mnohokrát děkujeme.

 

29. 09. 2011

Emanuel Ridi pomohl našemu Krizovému centru

Emanuel Ridi, sympatický a úspěšný italský kuchař, během své návštěvy Chrudimi pomáhal i našemu Krizovému centru. Do dražby dal část svého kuchařského obleku. Výtěžek dražby je určen rodině malého Tomáška z Chrudimska, která se ocitla ve velké životní krizi. Celkový výtěžek i díky licitátorovi, starostovi Chrudimi panu Řezníčkovi, dosáhl krásné částky 12.000 Kč.


13. 05. 2011

Inspekce kvality sociální služby - DPC Havlíčkův Brod


Ve dnech 11.-13.5.2011 proběhla v našem Domu na půli cesty v Havlíčkově Brodě řádná inspekce kvality sociální služby. Služba získala 139 bodů ze 144 možných, což je úžasný výsledek !


06. 10. 2010

Reportáž v České televizi


Dne 5.října 2010 proběhla na ČT 1 reportáž o službách naší společnosti. V reportáži, která se týkala řešení dluhové pasti klientů, vystoupili naši odborníci a klienti.
Česká televize, 5.10.2010, Události v regionech.


15. 04. 2010

Kde peníze pomáhají - pořad České televize

Podívejte se na pořad České televize o jedné naší službě - Poradenské centrum pro děti a mládež s nařízenou ústavní výchovou:

» KDE PENÍZE POMÁHAJÍ


25. 06. 2009

Nové DVD o naší společnosti

Ve spolupráci s firmou Videotvorba Chrudim jsme natočili nové DVD o naší společnosti. Pokud máte zájem, ozvěte se na naši adresu či telefon nebo si film můžete prohlédnout zde.
 


07. 06. 2009

Získali jsme Cenu kvality v sociální péči za rok 2008 !

Dne 4.června 2009 ve Velkém sále hotelu SIGMA v Olomouci převzali zástupci naší organizace Cenu kvality v sociální péči za rok 2008. Tuto prestižní cenu získal Dům na půli cesty v Hrochově Týnci.
Hlavní sponzor PRIMUS CE věnoval pro vítěze pračku v hodnotě 77.350 Kč.
Záštitu nad akcí měli ministr práce a sociálních věcí a hejtmani krajů.


27. 11. 2008

Inspekce sociálních služeb

zoomVe dnech 24.-26.11.2008 proběhla v Domech na půli cesty v Hrochově Týnci řádná inspekce sociálních služeb, kterou má v kompetenci Krajský úřad Pardubickíého kraje.

Domy na půli cesty získaly 142 bodů ze 144 max. možných,
tj. 98,61
% !!!

Inspekce velmi vysoko hodnotila kvalitu poskytovaných služeb
a profesionalitu odborných pracovníků.


Aktuality

Naše výrobky v Kruhu zdraví
19. 07. 2018
Výroční zpráva za rok 2017
18. 07. 2018
Řekl o nás - Mgr. Petr Řezníček, starosta města Chrudim
16. 07. 2018
Nadační fond Tesco opět pomáhá
09. 07. 2018
Sbírka Knoflíkový týden ve Svitavách
03. 07. 2018
Naše zkušenosti pomáhají na Slovensku
19. 06. 2018

» Archiv aktualit «


Chci dostávat aktuality na e-mail
Jméno:
E-mail:

Řekli o nás


Naši partneři

 • Nadace ČEZ

  Nadace ČEZ
 • Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR

  Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
 • Siemens

  Siemens
 • Nadace J&T

  Nadace J&T
 • Elektrárny Opatovice, a.s.

  Elektrárny Opatovice, a.s.
 • TESCO STORES ČR a.s.

  TESCO STORES ČR a.s.
 • OMEGA plus s.r.o.

  OMEGA plus s.r.o.
 • Iveco Czech Republic, a.s.

  Iveco Czech Republic, a.s.
 • regionální Deník

  regionální Deník
 • Kraj Vysočina

  Kraj Vysočina
 • Nadace Terezy Maxové dětem

  Nadace Terezy Maxové dětem
 • Hledáme rodiče.cz

  Hledáme rodiče.cz
 • Nadační fond Albert

  Nadační fond Albert
 • Nadační fond Tesco + Tesco, Vy rozhodujete, my pomáháme

  Nadační fond Tesco + Tesco, Vy rozhodujete, my pomáháme
 • Nadace rozvoje občanské společnosti

  Nadace rozvoje občanské společnosti
 • Pardubický kraj

  Pardubický kraj
 • Evropská unie

  Evropská unie
 • Pomozte dětem

  Pomozte dětem
 • Město Chrudim

  Město Chrudim
 • Evropský sociální fond v ČR

  Evropský sociální fond v ČR
 • ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem

  ING Bank Fond Nadace Terezy Maxové dětem
 • ING Bank

  ING Bank
 • Město Svitavy

  Město Svitavy
 • LMC s.r.o.

  LMC s.r.o.
 • Jobs.cz

  Jobs.cz
 • TAP nábytek

  TAP nábytek
 • Nadace Sirius

  Nadace Sirius
 • Fokus Vysočina

  Fokus Vysočina
 • Evropský sociální fond

  Evropský sociální fond
 • Burza filantropie

  Burza filantropie
 • 89Vision pictures

  89Vision pictures
 • Medesa s.r.o.

  Medesa s.r.o.
 • Ekomonitor

  Ekomonitor
 • VS Chrudim

  VS Chrudim
 • Město Jihlava

  Město Jihlava
 • Centrum Jogy Malaya Pardubice

  Centrum Jogy Malaya Pardubice
 • Kadeřnický salón Matrix Angel Pardubice

  Kadeřnický salón Matrix Angel Pardubice
 • Kosmetický salón Nika Chrast

  Kosmetický salón Nika Chrast
 • Kruh zdraví Chrudim

  Kruh zdraví Chrudim
 • Pracovny ŽENY s.r.o, Chrudim

  Pracovny ŽENY s.r.o, Chrudim
 • Obec Klešice

  Obec Klešice
 • DM drogerie

  DM drogerie
 • IKEA

  IKEA
 • Nadace Agrofert

  Nadace Agrofert
 • Iniciativa Show Your Help

  Iniciativa Show Your Help
 • The Velux Foundations

  The Velux Foundations
 • Pražská plynárenská, a.s.

  Pražská plynárenská, a.s.
 • Včasná pomoc dětem

  Včasná pomoc dětem
 • Vodafone Czech Republic a.s

  Vodafone Czech Republic a.s